MerliX

650 Kč

eJoy

660 Kč

Zerex

720 Kč

Proerecta

599 Kč

Primulus

569 Kč

Vimax

1 099 Kč

Clavin

945 Kč

TABULKA HODNOCENÍ TABLETEK

Silfeldrem

Mezi další značky léků, které v sobě obsahují účinnou látku sildenafil, patří také Silfeldrem. Slouží na léčbu erektilní dysfunkce a patří mezi generika Viagry. Nápadné je také zbarvení tabletky do modra. Vyrovná se však Viagře a má dostatečné účinky?

Všechna generika mají společný jeden faktor, a to že si je koupíte jedině na lékařský předpis. Na jiném místě než v lékárně se k originálnímu léku nedostanete. Proto se vyhněte různým pochybným inzerátům a internetovým prodejům. Většina léků na syntetickém základě nezklame, proto jsou ohlasy na jeho užívání pozitivní.

Původ

Silfeldrem pochází z výrobny rakouské značky G.L.Pharma GmBH. Na našem trhu má zaregistrovaných množství léků, které jsou zaměřené například na úzkostné stavy, depresi, léky proti demenci, na léčbu Parkinsonovy nemoci, léky na epilepsii apod.

V Česku má svoje zastoupení prostřednictvím firmy G. L. Pharma Czechia. Mateřská firma má na farmaceutickém trhu 60letou zkušenost a dvě výrobny v Rakousku. Silfeldrem je u nás známý lék a jeho původ zaručuje serióznost značky.

Složení Silfeldremu

Silfeldrem je lék založený na účinné látce sildenafil, která se používá na léčbu erektilní dysfunkce přes 15 let. Lék se ze začátku vyráběl ve dvou verzích – 50 mg a 100 mg. Dnes je však dostupná jen silnější verze. Kromě hlavní látky se v tabletkách nacházejí i jiné složky:

Sildenafil je nejznámější látkou na léčbu erektilní dysfunkce, která rozšiřuje cévy v penisu a tím zlepšuje průtok krve v nich. Erekce se však dostaví až po sexuální stimulaci.

V jádru tabletky se nacházejí složky, které napomáhají k lepšímu užití a polykání tabletek, jako sodná sůl kroskarmelózy, monohydrát laktózy, povidon K29-32, magneziumstearát a mikrokrystalická celulóza.

CO JE SILDENAFIL?

Jde o látku, která patří mezi inhibitory fosfodiesterázy typu 5 a je oficiálně registrovaným léčivem. Původně byla vyvinutá na léčbu kardiovaskulárního onemocnění – Anginy Pectoris. V Silfeldremu se sildenafil nachází ve formě citrátové soli a umožňuje přítok do penisu i u mužů, kterým se cévy nemohou běžně roztáhnout.

Dávkování

Užívání Silfeldremu je bezproblémové díky elipsovitému tvaru modré tabletky. Užívá se perorálně a zapíjí se sklenicí vody nebo jiným nealkoholickým nápojem. Maximální denní dávka je jedna tabletka, která je zároveň také doporučenou denní dávkou.

O dávkování rozhodne váš lékař na základě vašeho zdravotního stavu. Na začátku vám může předepsat 50mg dávku, což znamená polovinu tabletky. Pokud se vám zdá účinek slabý, určitě si dávku nezvyšujte sami. Účinek se může dostavit až o něco později. Popřípadě se poraďte se svým lékařem o zvýšení dávky. Určitě nepřekračujte povolenou denní dávku. Můžete tím vyvolat nežádoucí účinky.

Účinky Silfeldremu

Silfeldrem je primárně lékem určeným na léčbu erektilní dysfunkce. Zlepšení byste měli pocítit už po prvním užití, postupně se výsledky mohou ještě zlepšovat. Mnohé muže však zajímá, zda léky mají vliv i na jiné oblasti sexuálního života. Na základě svých zkušeností a postřehů mužů z internetových diskuzí bych to shrnul následovně:

Chuť na sex

Lék Silfeldrem neúčinkuje přímo na vyvolání sexuálního apetitu. Může být však zvýšený na základě vyššího sebevědomí z pevné erekce. Přímý vliv na testosteron však nemá.

Kvalita erekce

Silfeldrem má vliv nejen na nástup erekce, ale i na její trvání. Účinek určitě pocítíte, ale v jaké míře, bude záležet na stavu vaší erektilní dysfunkce. Tvrdost erekce může trvat od 4 do 5 hodin, ve výjimečných případech to může trvat i déle.

Intenzita orgasmu

V tomto případě nemá Silfeldrem vliv na intenzitu orgasmu. Jde o vedlejší faktor, který nemá přímou souvislost s lékem. Intenzívnější orgasmus zažijete možná i díky tomu, že budete mít sex s plnohodnotnou erekcí.

Oddálení předčasné ejakulace

Se Silfeldremem možná zažijete plnohodnotnou a dlouhodobou erekci, ale to nezaručuje léčbu erektilní dysfunkce. Pokud máte problém s příliš rychlou ejakulací, měli byste se obrátit na jiné léky.

Nástup erekce

Dalším účinkem je kvalita a rychlost nástupu erekce. V tomto směru dosahuje Silfeldrem velmi dobré výsledky, které si pochvalují mnozí muži. Nejde sice o originální produkt Viagru, ale i generikum dokáže v tomto směru pomoci velmi účinně.

Vedlejší účinky

Vedlejší účinky jsou běžnou součástí synteticky vyráběných léků a vyhne se jim málokterý výrobce. Většinou však mají jen krátké trvání, které po určité době zmizí. Tyto vedlejší účinky jsou ty nejčastější:

Velmi časté nežádoucí účinky (více než 1 z 10 mužů):

 • bolest hlavy

 

Časté nežádoucí účinky (1 až 10 mužů ze 100):

 • návaly tepla a horka
 • nevolnost
 • problémy s trávením
 • závrať
 • plný nos
 • problémy se zrakem
 • zčervenání tváře
Příčiny vzniku impotence

V případě dalších nežádoucích účinků se může objevit zvracení, kožní vyrážky, zvonění v uších, otok v nose, zrakové poruchy, sucho v ústech apod. Více se o nežádoucích účincích dozvíte v příbalovém letáku, který byste si určitě měli projít.

Kontraindikace

Tabletky, které obsahují chemické látky, jsou častokrát spojené i s kontraindikacemi u různých léků nebo interakcemi v případě nemocí. Silfeldrem by určitě neměli užívat muži, kteří jsou alergičtí na účinnou látku sildenafil. Čemu se vyhnout a kdy Silfeldrem neužívat, si shrneme v této části.

Užívání Silfeldremu se vylučuje s nemocemi jater, srdce nebo při neléčeném nízkém tlaku. Buďte opatrní, pokud jste překonali mozkovou příhodu nebo srdeční záchvat. Problémem mohou být i některá zřídkavá oční onemocnění nebo nearteritrická přední ischemická neuropatie zrakového nervu.

 

V případě léků nekombinujte Silfeldrem s nitráty nebo donory oxidu dusnatého. Také se nesmí kombinovat s léky na léčbu HIV nebo dalšími léky na léčbu erektilní dysfunkce.

Jestliže nechcete zbytečně snížit účinek léků, vyhýbejte se při jejich užívání mastným a těžkým jídlům, alkoholu a grepovému džusu. Lék obsahuje i laktózu. Neužívejte lék, pokud nemáte erektilní dysfunkci – v první řadě je to zbytečné a v druhé řadě si můžete přivolat zdravotní problémy v podobě žaludečních vředů a problémů se srdcem.

Balení

V minulosti se dal koupit ve dvou verzích, a to podle obsahu účinné látky v jedné tabletce. V současnosti se dá koupit pouze ve silnější verzi 100 mg ve 4tabletovém balení. Na trhu proto zcela chybějí verze s 50 mg nebo balení s dvojnásobným množstvím tabletek.

Lék získáte pouze na předpis od lékaře a vyzvednout si ho můžete v lékárně. V případě ceny jde o velmi přijatelnou sumu, a to 100 až 150 Kč za jednu tabletku. V poměru ceny a kvality jde o výhodnou konečnou cenu.

Kde koupím Silfeldrem

Silfeldrem je možné koupit jedině v lékárně a na doporučení lékaře. Na žádném jiném místě se k němu nedostanete. Jeho volné použití není možné a také ho nekoupíte ani v internetové lékárně.

Určitě se vyhýbejte pochybným internetovým prodejcům nebo inzerátům na prodej léků tohoto druhu. Nejenže riskujete svoje zdraví, ale můžete takto přijít i o svoje peníze. Buď půjde o falzifikáty, které budou zcela neúčinné, a vy naletíte podvodníkům. V tom horším případě se v lécích mohou vyskytovat toxické látky. Proto když není ve vaší lékárně lék dostupný, raději si počkejte 2 až 3 dny, až vám ho objednají.

PROČ NEKUPOVAT MIMO LÉKÁRNY

Správná medikace spočívá ve vyšetření u lékaře. Ten určí, zda existuje ve vašem případě určité riziko kontraindikací s léky nebo interakcemi s nemocemi. Takto lékař předchází vedlejším účinkům při užívání léků. Následně si můžete recept vyzvednout v lékárně, ve které máte jistotu, že se k vám dostane originální lék. V případě pochybných inzerátů a internetových prodejů ohrožujete svoje zdraví.

Nejčastější otázky

Na internetu jsou mnozí muži nejistí při výběru generika a chybějí jim odpovědi na jejich otázky. Proto jsem se rozhodl ty nejčastější uveřejnit tady a pokusit se odpovědět.

Pomáhá Silfeldrem pouze s erekcí?

Ano, v tomto případě pomůže jen při problémech se ztopořením penisu, a to jen pokud je porucha erekce způsobená nedostatečným prokrvením pohlavního údu. V případě jiných faktorů nemusí mít tabletky žádný účinek, např. předčasná ejakulace.

Co to znamená, že Silfeldrem je generikum?

Za generikum se označuje léčivo, které je v podstatě kopií originální tabletky, ale používají stejnou účinnou látku. V tomto případě je Silfeldrem generikum Viagry a obsahuje stejnou účinnou látku sildenafil.

Co když se vyskytnou nežádoucí účinky?

Vedlejší účinky jsou častokrát součástí syntetických léků, proto nepanikařte. Většinou jde o příznaky, které jsou jen dočasné a krátkodobé, jako bolest hlavy nebo zčervenání tváře. V případě, že se příznaky opakují, užívání přerušte a poraďte se se svým lékařem.

Jak dlouho trvá, než nastoupí účinky?

Většinou je to od 30 minut do hodiny, kdy by se měla dostavit erekce. K jejímu dosažení je potřebná sexuální stimulace. Účinek trvá přibližně 6 hodin, v případě když jde o delší čas, obraťte se na svého lékaře.

Tabletky mně nezabraly, co dělat?

Tabletky, které mají chemické složení, obvykle zaberou většinou vždy na poprvé. V některých případech může zabrat až pátá tabletka. Zkuste nejdříve dobrat balení léků a v případě neuspokojivých výsledků se poraďte se svým lékařem o změně značky. Nic neztratíte, když vyzkoušíte také přírodní produkty, které se užívají dlouhodobě a jsou pro tělo mnohem přijatelnější – v mém případě nejvíc pomohly tabletky na zlepšení erekce MerliX Perfektum.

Zkušenosti se silfeldremem

Ve srovnání ceny a kvality patří Silfeldrem mezi ty lepší léky, na které se můžete spolehnout. Viagře konkuruje zejména cenou, proto se k tomuto léku obracejí mnozí muži. V porovnání s ostatními generiky je však cena podobná.

Na trhu je k dispozici 100mg varianta, slabší už k dispozici není, což není problém. Generika se slabšími dávkami účinné látky bývají kritizovaná za nedostatečné účinky. Vedlejší účinky Silfeldremu jsou na úrovni ostatních syntetických generik. Jde o individuální záležitost, proto se u někoho mohou objevit víc a u někoho méně. Co se týká dostupnosti, ve většině lékáren si je budete muset objednat.

Moje zkušenost

Generika tohoto typu zkouším pouze jednou a podobně tomu bylo také v tomto případě. S erekcí pomohl velmi dobře a v tomto směru nemůžu na něj nic špatného říct. V jiných sférách sexuálního života jsem však nijak výraznější výsledky nezaznamenal.

 

Osobně jsem si ho vyzvedl v lékárně, takže jsem měl štěstí, že si produkt nemusím objednávat. Cena je o trošku vyšší než průměr, který se všude uvádí. Co se týká vedlejších účinků, tak u mě se v případě Silfeldremu nevyskytl žádný, což beru velmi pozitivně.

V případě, že vám lékař tyto tabletky doporučil, tak se nemáte čeho obávat. Jde o certifikovaný produkt s kvalitním složením, který má pomoci při problémech s erekcí. V poměru ceny a kvality jde o velmi dobrý výběr. Dostupný je zejména v lékárnách ve větších městech, jinde si lék budete muset objednat. Samozřejmě počítejte s možnými vedlejšími účinky.

Moje doporučení na závěr

Mnozí muži sahají po syntetických lécích i tehdy, kdy ještě nemusí. Jejich problém s erektilní dysfunkcí mnohokrát není tak vážný a stačí změna životosprávy nebo výživové doplňky. Právě ty mohou pomoci nejen vaší erekci, ale také jiným sexuálním problémům, jako nízké libido nebo předčasná ejakulace. Tyto tabletky bez receptu mají mnoho dalších benefitů, které ocení zejména muži, kteří neradi sahají po chemických látkách a snaží se svoje zdraví šetřit co nejvíc.

 • Tabletky získáte bez předpisu, protože jsou založené na přírodní bázi.
 • Mají vliv nejen na erekci, ale i jiné aspekty sexuálního života.
 • Koupíte je bezpečně přes jejich vlastní e-shopy.
 • Můžete je užívat i dlouhodobě, protože nehrozí žádné vedlejší účinky.
 • Výskyt vedlejších účinků je téměř nulový.

Samozřejmě, tyto doplňky nenahradí odbornou léčbu nasazenou doktorem. Mnohokrát pomohou mužům, kteří ještě nepotřebují sahat po syntetických lécích, popř. kteří hledají řešení i jiných problémů než jen erektilní dysfunkce. Mě odrazovaly hlavně vedlejší účinky, proto jsem sahal po přírodních produktech a našel jsem pár skutečných pokladů – žebříček produktů, které jsem hodnotil, najdete pod článkem.

Produkt

Účinky

Moje hodnocení

Objednat

MerliX

MerliX PerfektumMerliX Senior
 • Zlepšení erekce
 • Zvýšení libida
 • Předčasná ejakulace
 • Léčba prostaty

5/5

Recenze MerliX

Perfektum
650 Kč
Senior
790 Kč
vítěz testování

Objednat MerliX

eJoy

eJoy tabletky na podporu erekce
 • Zlepšení erekce
 • Zvýšení libida
 • Předčasná ejakulace
 • Léčba prostaty

4,5/5

Recenze eJoy

660 Kč

Objednat eJoy

Zerex

Zerex tabletky na podporu erekce
 • Zlepšení erekce
 • Zvýšení libida
 • Předčasná ejakulace
 • Léčba prostaty

4/5

Recenze Zerex

720 Kč

Objednat Zerex

Proerecta

Proerecta tabletky na podporu erekce
 • Zlepšení erekce
 • Zvýšení libida
 • Předčasná ejakulace
 • Léčba prostaty

3,5/5

Recenze Proerecta

599 Kč

Objednat Proerectu

Primulus

Primulus tabletky na problémy s prostatou
 • Zvýšení libida
 • Snížení únavy
 • Zlepšení erekce
 • Předčasná ejakulace

3/5

Recenze Primulus

569 Kč

Objednat Primulus

Andrimax

Andrimax zvětšení penisu přírodní tabletky
 • Zvětšení penisu
 • Zvýšení libida
 • Zlepšení erekce
 • Léčba prostaty

3/5

Recenze Andrimax

1 290 Kč

Objednat Andrimax

Vimax

Vimax tabletky na podporu erekce
 • Zlepšení erekce
 • Zvýšení libida
 • Předčasná ejakulace
 • Léčba prostaty

3/5

Recenze Vimax

1 099 Kč

Objednat Vimax

Clavin

Clavin tabletky na podporu erekce
 • Zlepšení erekce
 • Zvýšení libida
 • Předčasná ejakulace
 • Léčba prostaty

3/5

Recenze Clavin

945 Kč

Objednat Clavin

E-reX 24

E-rex24 tabletky na podporu erekce
 • Zlepšení erekce
 • Zvýšení libida
 • Předčasná ejakulace
 • Léčba prostaty

3/5

Recenze E-reX 24

890 Kč

Objednat E-reX 24

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *