MerliX

650 Kč

eJoy

660 Kč

Zerex

720 Kč

Proerecta

599 Kč

Primulus

569 Kč

Vimax

1 099 Kč

Clavin

945 Kč

TABULKA HODNOCENÍ TABLETEK

Problém otěhotnět

Nad prvním měsícem neúspěšné snahy otěhotnět mávnete rukou, druhý měsíc začnete být nervózní a každý další neúspěšný pokus přináší větší pochybnosti. Problémy při snaze otěhotnět zažívá stále víc párů. Tyto tendence potvrzuje také Světová zdravotnická organizace, která odhaduje, že problémy s oplodněním a donošením dítěte má každý sedmý až osmý pár. Jak zvýšit vaše šance, co se vyplatí vyzkoušet a kdy je už čas navštívit doktora?

 

Problémy otěhotnět neplodnost

Plodné a neplodné dny

Každý měsíc probíhají v ženském těle hormonální změny, díky kterým se uvolňuje vajíčko z vaječníků. Pomocí vejcovodů se dostane do dělohy. Jde o proces ovulace, který u zdravé ženy trvá 28 dní a k samotné ovulaci dochází 14 dní od poslední menstruace.

Životnost vajíčka po uvolnění z vaječníku je přibližně 12 až 24 hodin. Krátký život vajíčka kompenzují spermie, které v těle ženy dokážou přežít i sedm dní.

Největší pravděpodobnost otěhotnění je při nechráněném sexu během ovulace. Není však dobré časovat sex jen na toto období měsíce. Otěhotnět můžete i během neplodných dní nebo menstruace. Nechráněným sexem, každé dva až tři dny během celého měsíce, dvojice zvyšuje svoji šanci na úspěšné otěhotnění. Při častějším sexu by spermie neměly čas na dozrání.

Ovulační testy, tabulky na počítání plodných a neplodných dní nebo zaznamenávání bazální teploty mohou celý proces jen zkomplikovat. Toto plánování může do sexuálního života přinést frustraci a úzkost. Testy pomohou spíše ženám, které se potřebují zorientovat ve svém menstruačním cyklu. Poznat přesný den ovulace je vhodné zejména pro páry, které nemají možnost pravidelného styku.

JAK DLOUHO TRVÁ OTĚHOTNĚT?

Rychlost oplodnění záleží na věku dvojice, jejich zdravotním stavu, životním stylu a frekvenci sexu. Někomu se to podaří hned po prvním nechráněném styku, některým se nedaří zplodit dítě dlouhodobě.

V případě, že má žena do 35 roků, 9 z 10 dokáže přirozeně počít v průběhu jednoho roku nechráněného pravidelného sexu. Podle Britské národní služby mají zdravé ženy od 19 do 26 roků šanci na otěhotnění do roka na 92 % a v průběhu dvou let 98 %. Ve věku 35 až 39 let jsou šance stále vysoké – do roka dokáže otěhotnět 82 %, do dvou 90 % žen. Statistika však nebere do úvahy plodnost partnera. Většina žen od 20 do 35 roků nemá celkově problémy s otěhotněním a jde o biologicky optimální věk vhodný na těhotenství. Do roka přirozeně otěhotní 75 % 30letých žen a 66 % 35letých žen. Každým dalším rokem šance na otěhotnění klesají.

Po 35. roce se u žen snižuje rezerva vajíček a z vaječníků se uvolňují i poškozená vajíčka, která nejsou schopná oplodnění a vedou ke brzkému potratu. Zvyšuje se také výskyt geneticky podmíněných onemocnění jako Downův syndrom.

Faktory, které mohou bránit otěhotnění

Plodnost může ovlivnit více činitelů, jak u mužů, tak i u žen.

Věk

U žen po 30. roce začíná klesat plodnost následkem menšího počtu vajíček ve vaječnících, v menší míře se snižuje plodnost i u mužů.

Alkohol

Ženy by se měly dlouhodobě vyhýbat alkoholu v případě, že chtějí otěhotnět, u mužů zase pití ovlivňuje kvalitu spermií.

Sexuálně přenosné nemoci

Chronické záněty, překonaná sexuální nemoc nebo chlamydie mohou ovlivnit úspěšnost těhotenství.

Stres

Ohrožuje samotný sexuální život, v chronických případech může ovlivnit produkci spermií a ovulaci ženy.

Environmentální zátěž

Problémy může způsobit také prostředí, protože některé pesticidy a rozpouštědla ovlivňují plodnost muže.

Kouření

Ovlivňuje zdraví a plodnost obou partnerů. Za cigaretami stojí i mužská neplodnost.

Váha

Obezita (BMI 30 a vyšší), ale také podvýživa negativně ovlivňuje ovulaci a snižuje plodnost.

Všeobecně by měly páry při snaze zplodit potomka dbát na zdravý životní styl a vyváženou stravu. Ženy by měly zvýšit příjem kyseliny listové, která se nachází v zelené listové zelenině. To platí i pro muže, kterým zelenina pomůže zlepšit kvalitu spermií. Vědecké výzkumy zatím neprokázaly relevantní propojení pití kávy s početím. Dva šálky kávy denně se považují za ještě neškodné množství.

Plodnost ovlivňuje více faktorů. Jedním z nich jsou i hormonální poruchy jako syndrom polycystických vaječníků, problémy se štítnou žlázou či hypofýzou. Dále jde o poruchy reprodukčního systému, jako jsou poškozené nebo zablokované vejcovody, nízký počet spermií nebo jejich špatná kvalita.

Problémy mladých párů

Na Slovensku nemůže počít dítě bez medicínské pomoci až 20 % párů a toto číslo má zvyšující se tendenci. Dvojice by měla navštívit praktického lékaře, pokud se jim v průběhu roku nepodaří otěhotnět. Důvody neúspěchu může doktor odhalit, popřípadě doporučit další postup.

Návštěvu lékaře nelze odkládat. Některé páry přijdou až po pěti až devíti letech snažení se, ale tehdy už může být příliš pozdě. U 40 % neplodných párů je problém u obou partnerů. U čtvrtiny se konkrétní problémy nedají jednoznačně určit. Odbornou pomoc by měly vyhledat také ženy, které v minulosti absolvovaly mimoděložní těhotenství nebo chirurgický zákrok na pohlavních orgánech.

Ideálním věkem na otěhotnění a porod je mezi 20. a 27. rokem. Ale ani v tomto věku těhotenství není zaručené. V případě mladých žen se lékaři setkávají se syndromem polycystických vaječníků. Správně fungující vaječníky by měly vyprodukovat v polovině cyklu dozrálé vajíčko, které uvolní. V případě polycystických vaječníků je tento proces narušený a vaječníky produkují polozralá vajíčka se zastaveným vývojem. Příčina syndromu není úplně známá, ale lékaři dokážou ženám účinně pomoci.

V případě mužů jde o nižší množství spermií, poruchy tvorby spermií, poruchy průchodnosti semenotvorných kanálků a erektilní dysfunkce . Chemické látky také ovlivňují vývoj spermií a mohou narušit jejich citlivý genetický kód. Sedavé zaměstnání, které přehřívá semeníky, je jedním z problémů mužské neplodnosti.

Mužům se doporučuje absolvovat urologické vyšetření. Ženám se udělá hormonální profil menstruačního cyklu, který určí průběh ovulace, zjistí stav vejcovodů a vaječníků. Pokud jsou nálezy závažné nebo léčba neúspěšná, dvojice by se měla obrátit na centrum asistované reprodukce.

Asistovaná reprodukce

V prípade istých zdravotných okolností hradia umelé oplodnenie zo zákona zdravotné poisťovne. Ak pacientka prekročila vek 39 rokov alebo ak vyčerpala tri pokusy na umelé oplodnenie, musí si pár hradiť liečbu sám. Asistovaná reprodukcia stojí od dvoch do päť tisíc eur.

V případě určitých zdravotních okolností hradí umělé oplodnění ze zákona zdravotní pojišťovny. Pokud pacientka překročila věk 39 let nebo pokud vyčerpala tři pokusy na umělé oplodnění, musí si pár hradit léčbu sám. Cena asistované reprodukce se odvíjí od metody jakou je provedena.

Úspěšnost tohoto procesu je přibližně na úrovni 40 až 45 %, což závisí na příčinách neplodnosti. Vysoká úspěšnost je zejména u mladších žen, které mají „jen“ problémové vejcovody. Spermie jsou kvalitativně na vysoké úrovni a problém je jen v tom, že se nemohou setkat s vajíčkem v těle ženy.

Čím víc je důvodů neplodnosti, klesá také šance na úspěch. Vyšší věk ženy snižuje pravděpodobnost úspěšnost umělého oplodnění. Po čtyřicítce klesá na 8 % až 10 % a těhotenství se stává rizikovým pro dítě i matku.

Před návštěvou centra asistované reprodukce byste měli absolvovat lékařské vyšetření. Lékař pošle zdravotní pojišťovně žádost o úhradu výkonů asistované reprodukce ze zdravotních důvodů. Můžete požádat o tři cykly, ale každý zvlášť. Návrh vypisuje centrum asistované reprodukce, v němž se léčba uskuteční. Žádost následně posuzují revizní lékaři pojišťovny, kteří ji v případě splnění podmínek schválí.

Produkt

Účinky

Moje hodnocení

Objednat

MerliX

MerliX PerfektumMerliX Senior
 • Zlepšení erekce
 • Zvýšení libida
 • Předčasná ejakulace
 • Léčba prostaty

5/5

Recenze MerliX

Perfektum
650 Kč
Senior
790 Kč
vítěz testování

Objednat MerliX

eJoy

eJoy tabletky na podporu erekce
 • Zlepšení erekce
 • Zvýšení libida
 • Předčasná ejakulace
 • Léčba prostaty

4,5/5

Recenze eJoy

660 Kč

Objednat eJoy

Zerex

Zerex tabletky na podporu erekce
 • Zlepšení erekce
 • Zvýšení libida
 • Předčasná ejakulace
 • Léčba prostaty

4/5

Recenze Zerex

720 Kč

Objednat Zerex

Proerecta

Proerecta tabletky na podporu erekce
 • Zlepšení erekce
 • Zvýšení libida
 • Předčasná ejakulace
 • Léčba prostaty

3,5/5

Recenze Proerecta

599 Kč

Objednat Proerectu

Primulus

Primulus tabletky na problémy s prostatou
 • Zvýšení libida
 • Snížení únavy
 • Zlepšení erekce
 • Předčasná ejakulace

3/5

Recenze Primulus

569 Kč

Objednat Primulus

Andrimax

Andrimax zvětšení penisu přírodní tabletky
 • Zvětšení penisu
 • Zvýšení libida
 • Zlepšení erekce
 • Léčba prostaty

3/5

Recenze Andrimax

1 290 Kč

Objednat Andrimax

Vimax

Vimax tabletky na podporu erekce
 • Zlepšení erekce
 • Zvýšení libida
 • Předčasná ejakulace
 • Léčba prostaty

3/5

Recenze Vimax

1 099 Kč

Objednat Vimax

Clavin

Clavin tabletky na podporu erekce
 • Zlepšení erekce
 • Zvýšení libida
 • Předčasná ejakulace
 • Léčba prostaty

3/5

Recenze Clavin

945 Kč

Objednat Clavin

E-reX 24

E-rex24 tabletky na podporu erekce
 • Zlepšení erekce
 • Zvýšení libida
 • Předčasná ejakulace
 • Léčba prostaty

3/5

Recenze E-reX 24

890 Kč

Objednat E-reX 24

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *