MerliX

650 Kč

eJoy

660 Kč

Zerex

720 Kč

Proerecta

599 Kč

Primulus

569 Kč

Vimax

1 099 Kč

Clavin

945 Kč

TABULKA HODNOCENÍ TABLETEK

Maca – řeřicha peruánská

Oficiální název této exotické rostliny je řeřicha peruánská a svým vzhledem a velikostí připomíná ředkvičku. Přes malý vzrůst jde o silný přírodní životabudič. Rostlina pochází z jihoamerických And a staří Inkové ji používali už před 2000 roky. Její účinky povzbuzují organismus, fyzickou a psychickou sílu, vitalitu a tvoří základ většiny afrodiziak. V dnešní době se stává opět trendem v oblasti zdravého životného stylu.

Extrakty této rostliny se vyskytují ve více produktech na zlepšení erekce, plodnosti, potence nebo v přípravcích pro sportovce.

Macu obsahují výrobky jako MerliX nebo Zerex, které se mi zatím nejvíc osvědčily v oblasti zlepšení erekce a sexuálního zdraví.

Popis a využití

Domovskou zemí řeřichy peruánské, nebo latinsky Lepidium meyenii či Lepidium peruviani, je Peru, ale vyskytuje se i na území Bolívie. I z toho důvodu se nazývá „peruánská viagra“ nebo „ženšen“. Jde o dvouletou rostlinu, která roste zejména v horských oblastech jihoamerických And, v nadmořské výšce 4000 metrů nad mořem. V této nadmořské výšce vládnou průměrné teploty od -2 do 13 °C, ale dokážou poklesnout až na -10 °C.

Maca se tvarem, velikostí a růstem podobá ředkvičce nebo menší řepě. Vrchní část rostliny je zelená a tvoří ji listová růžice, součástí podzemní části je kořen, který se využívá jako zelenina nebo léčivá rostlina. Barva kořene může být červená, černá, ale i žlutá, protože existuje přes sto druhů této rostliny, které odlišuje právě barva oddenku.

 

Řeřicha se jako kořenová zelenina využívá běžně v kuchyni. Díky její vysoké výživové hodnotě je vhodná na vaření, ale také pečení. Rostlina zažívá v posledních letech výrazný boom v oblasti zdravého životního stylu, protože pozitivně působí na plodnost mužů a žen, avšak má mnohem širší využití.

Maca tabletky na podporu erekce

Nadále se využívá v tradiční medicíně Jižní Ameriky na léčbu vícerých onemocnění a zdravotních problémů.

 • Podporuje imunitní a nervový systém.
 • Řeší problémy s anemií u seniorů a má pozitivní vliv na jejich mentální zdraví a vitalitu, protože zvyšuje výkonnost mozku a dodává energii.
 • Působí i na hladinu hormonů, proto ji používají sportovci, ale také lidé se stresem, emoční nestabilitou a úzkostnými stavy.

Rostlina dokáže přežít ve velmi nehostinných podmínkách a i díky tomu se zachovala až dodnes. Jedna rostlina dokáže vyprodukovat až 1000 malých semen, díky čemuž na rozmnožování stačí jen malé množství. Můžete ji pěstovat i doma, protože se velmi dobře rozmnožuje semeny, a tak si užívat její benefity v pohodlí domova.

Složení

Řeřicha má pestré složení. Obsahuje vitamíny, minerály, mastné kyseliny, živiny, aminokyseliny a další typické látky pro kořenovou zeleninu. Díky tomu je její vliv pozitivní na lidské zdraví ve více oblastech. Nesmí se však zapomínat na správné dávkování a užívání.

Maca obsahuje tyto zdraví prospěšné látky:

Mastné kyseliny a aminokyseliny

Kořen rostliny obsahuje až 19 druhů aminokyselin a více mastných kyselin. Nacházejí se zde nasycené mastné kyseliny, jako kyselina palmitová, ale také nenasycené, jako kyselina linoleová a olejová. Jde o důležité látky, které jsou potřebné pro správné fungování nervové soustavy, metabolismu, dodávají energii a jsou nezbytnými stavebními látkami buněk.

Saponiny

Saponiny se aktivně podílejí na detoxikaci organismu. Obsahují bioaktivní složky, které působí močopudně a odplavují z těla škodlivé látky. Podílejí se na detoxikaci organismu a zároveň zlepšují průtok krve. Mají mnoho dalších prospěšných vlivů na organismus.

Vitamíny a minerály

Řeřicha je velmi bohatá na různé druhy vitamínů a minerálů. Jde například o vitamíny skupiny B, konkrétně B1, B2 a B12, také vitamín A, C, D a vitamín E. V rostlině se nacházejí minerály, jako zinek, vápník, mangan, draslík, železo, měď, jód, fosfor a v malém množství i sodík.

Aromatické oleje a izotiocyanáty

Obsahuje přes 50 různých druhů, z nichž má největší zastoupení fenylacetonitril. Aromatické oleje dokážou našemu tělu zvýšit energii, zmírnit stres, uvolnit napětí a zlepšit smysly.

Další látky

Maca obsahuje také taniny, steroly nebo alkaloidy, například lepidin nebo macaridin. Mají podporující účinek na organismus a zvyšují jeho vitalitu, i proto je Maca oblíbená. Velmi bohatá je i na uhlohydráty a bílkoviny. Její složení je na druhé straně skromnější na vlákniny a tuky.

Účinky

Z celé rostliny se nejvíc využívá kořen macy, který má na organismus všeobecně prospěšné účinky. Týká se to zejména oblasti nervové soustavy, hormonální soustavy, duševního zdraví a svalů. Mě však nejvíc zajímaly účinky v oblasti sexuálního zdraví, protože i zde je řeřicha velmi ceněná. Nejčastěji jde o tyto oblasti:

Zlepšení potence a libida

Maca má výrazný vliv nejen na hladinu hormonů, ale i chuť na sex. Jejím hlavním působením je oblast potence a libida. Maca zlepšuje i množství semene a četnost spermií. V mém případě se mi to potvrdilo na výsledcích spermiogramu po tříměsíčním užívání macy. Podle některých zdrojů prý zlepšuje také stav prostaty, ale to jsem u sebe nezaregistroval, protože s ní problém nemám.

Zvýšení vitality a energie

Maca vás naplní pocitem energie a vitality, protože představuje skvělý životabudič. Pokud jste po náročném fyzickém výkonu nebo trpíte chronickou únavou, potřebujete vytrvalost a bojujete s nedostatkem energie, maca je pro vás vhodný povzbuzující prostředek. Vysoká energetická hodnota tohoto kořene je vynikající zásobárnou energie.

Zlepšení duševního zdraví

Stimulační vlivy na organismus řeřichy pomáhají podporovat duševní zdraví. Potlačuje nervozitu, stres, únavu, úzkost, náladovost nebo známky deprese. Stabilizuje emoční stav a díky příznivému vlivu na nervovou soustavu působí pozitivně na výkonnost mozku.

Účinky na ženy

Maca má také jedinečné účinky na ženský organismus. Dokáže regulovat hormony, což je velmi prospěšné při překonání předmenstruačního syndromu a pomáhá během menopauzy. Dokáže kontrolovat hladinu estrogenu u žen trpících polycystickým ovariálním syndromem.

Podpora svalstva

Svoje místo si našla i v oblasti sportu, kde se využívá na stimulaci růstu svalstva a zlepšení pružnosti či síly. Je běžnou součástí doplňků pro sportovce, kteří chtějí dosáhnout nejlepší výsledky ve fázi budování objemu svalstva a zvyšování sily.

Další účinky

Maca má další nespočetné množství účinků, z nichž můžeme vzpomenout podporu imunitního systému, chudokrevnost, problémy s tuberkulózou, se žaludkem, snížení vypadávání vlasů a podporu jejich pevnosti, zlepšení zdraví kostí a zubů. Díky ní se i rychleji léčí akné a vnější poranění na pokožce.

Vedlejší účinky

V tomto případě se nedá mluvit o nežádoucích účincích, a to ani v případě dlouhodobého používání. Jediné, co se vyplatí dodržovat, je maximální denní dávka, se kterou by se v začátcích užívání nemělo přehánět. Například, když začnete užívat 1 lžičku sušeného ženšenu denně, měli byste první dny zvolit polovinu lžičky.

Problémy mohou nastat jen v některých specifických situacích:

 • Ženy by se během těhotenství a kojení měly řeřiše vyhýbat, protože některé látky nepůsobí vhodně na tělo.
 • Nedoporučuje se užívání rostliny lidem s poruchami štítné žlázy, protože kořen může způsobit problém s přijímáním jódu v těle.
 • Pokud berete léky v rámci hormonální substituční léčby nebo máte nádor související s hormony, macu neužívejte.

Dlouhodobé užívání

Pokud jste se rozhodli pro dlouhodobé dávkování ženšenu, měli byste si dopřát i přestávku. Například po měsíci užívání byste si měli dát měsíční přestávku a potom zpětně můžete zase začít. Nepřetržité užívání přípravků s obsahem rostliny může narušit hladinu hormonů v těle.

Užívání

Maca může být podávaná v několika formách, např. jako prášek, tabletky, čaj nebo nápoj. Při užívání se však stačí jen držet přesně stanovených instrukcí na příbalovém letáku. Například v případě čaje by měla být 1 čajová lžička sušené rostliny podaná jednou za jeden deň. Při užívání prášku se rozpouští nejvíc jedna lžička produktu, ideálně v ovocné šťávě nebo vodě.

Při užívání dodržujte také tyto instrukce:

 • dodržujte maximální denní dávku,
 • pokud patříte do rizikové skupiny s možným výskytem vedlejších účinků, poraďte se s vaším lékařem,
 • nepřehánějte to s přípravky při dlouhodobém užívání a občas si od nich dejte pauzu.

Moje doporučení

Najít produkty s výtažkem z macy není problém, ale vybrat si ten nejkvalitnější produkt dá zabrat víc. Rostlina je považovaná za afrodiziakum, i proto se o ni lidé zajímají stále víc.

Tyto tabletky fungují na společném základu:

Zvyšují libido a zlepšují potenci ovlivněním hormonální hladiny a zlepšením sexuální vzrušivosti na přímou i nepřímou sexuální stimulaci.

Hlavní devízou je poměrně jednoduchá dostupnost. Jde o výživové doplňky, které můžete získat i bez receptu. Koupíte si je buď v lékárně, kamenné prodejně, nebo v obchodě se zdravou výživou. Za mě doporučuji tyto produkty.

Maca Advance

Maca ADVANCE je unikátní výživový doplněk, který obsahuje vysoce koncentrovaný extrakt z kořene řeřichy peruánské. Užíval jsem ho tři měsíce a musím říct, že jsem pocítil skutečné změny, zejména co se týká nálady.

Produkt obsahuje koncentrovaný extrakt z kořene macy v poměru 10 : 1. Díky tomu jsou aktivní látky v 10krát vyšší koncentraci než v samotném kořenu macy, který má vysokou nutriční hodnotu a špičkovou kvalitu zpracování.

Balení obsahuje 90 kapslí, proto vám vystačí na tři měsíce používání. Užívat byste měli 1 kapsli 1–2krát denně. Zapijte dostatečným množstvím vody.

Libido, vytrvalost, vitalita

Maca patří mezi oblíbené superpotraviny, protože její konzumace přispívá k podpoře vytrvalosti, libida a vitality.

Vysoká nutriční hodnota

Maca obsahuje množství proteinů a antioxidantů, díky tomu je vysoce nutričně hodnotná a je vhodným každodenním doplňkem zdravého jídelníčku. Také představuje zdroj minerálů, vitamínů a dalších přírodních látek, které tělo v tomto případě přijímá v přirozené podobě a ne synteticky.

Maca FRESH v prášku

Pokud vám nevyhovují tabletky, můžete to zkusit se ženšenem v práškové formě. V tomto případě není určená jen pro muže, ale i ženy. Chlapům pomůže s impotencí, prostatou a libidem, u žen si poradí s frigiditou. Celkově eliminuje neplodnost, zvyšuje energii a zlepšuje intimní zdraví. Toto jsou další výhody tohoto „elixíru života“:

 • Maca dlouhodobě podporuje erekci.
 • Stimuluje sexuální funkce a zvyšuje libido.
 • Klinické testy potvrdily pozitivní vliv macy na objem semene, počet a pohyblivost spermií.
 • Maca působí proti duševní nepohodě, stresu, vyčerpanosti, zvyšuje psychickou odolnost.
 • Zmírňuje příznaky stárnutí, posiluje a omlazuje organismus.
 • Maca podporuje růst svalové hmoty.

Dalším znamením vysoké kvality tohoto produktu je maca přímo z Peru. Obyčejná maca je mletá přímo po vysušení plodiny. Želatinovaná maca FRESH je před sušením vyčištěná od hlušiny a škrobu, díky čemuž je její nutriční hodnota zvýšená. Maca FRESH je však ženšen připravovaný výlučně z čisté šťávy plodiny, jejíž účinnost je 8–10krát vyšší oproti obyčejné mace. Na 1kg macy FRESH v prášku se spotřebuje až 19 kg surové plodiny.

Želatinovaná maca prášek se dávkuje v objemu 1–2 čajové lžičky denně, které si můžete smíchat s mlékem, vodou nebo džusem.

Maca Zenvia

Dalším mým oblíbeným produktem, s nímž jsem měl vynikající zkušenost, je Maca od společnosti Zenvia. Prášek je skvělý pro povzbuzení unaveného organismu. Je ideálním výživovým doplňkem pro lidi, kteří jsou vystavení nežádoucím vlivům prostředí. V boji proti letargii a chronické únavě je vhodné nasadit komplexní směs vitamínů a minerálů, kterými Maca od Zenvie disponuje. Obsahuje vitamíny A, C, B-komplex, zinek, hořčík a železo, které jsou zastoupené ve vysoké koncentraci. I proto si vysloužila kategorii superpotravina.

Vědecké studie potvrdily, že užívání macy přispívá u mužů ke zvyšování počtu spermií v ejakulátu, a dokonce i jejich pohyblivost. Díky svému unikátnímu složení dokáže v krátkém čase způsobit výrazné zvýšení energie a regeneraci psychiky.

Hlavními benefity macy od Zenvie jsou:

 • Přispívá ke zvyšování počtu spermií a zlepšení jejich pohyblivosti.
 • Zlepšuje budování svalové hmoty.
 • Přispívá k udržení fyzické výkonnosti.
 • Podílí se na udržení zdravého fungování ženského i mužského hormonálního systému.
 • Podporuje udržování zdravého psychického stavu.
 • Podporuje jasnou mysl, koncentraci a pozornost.
 • Podílí se na udržení přirozené hustoty kostí.

Produkt

Účinky

Moje hodnocení

Objednat

MerliX

MerliX PerfektumMerliX Senior
 • Zlepšení erekce
 • Zvýšení libida
 • Předčasná ejakulace
 • Léčba prostaty

5/5

Recenze MerliX

Perfektum
650 Kč
Senior
790 Kč
vítěz testování

Objednat MerliX

eJoy

eJoy tabletky na podporu erekce
 • Zlepšení erekce
 • Zvýšení libida
 • Předčasná ejakulace
 • Léčba prostaty

4,5/5

Recenze eJoy

660 Kč

Objednat eJoy

Zerex

Zerex tabletky na podporu erekce
 • Zlepšení erekce
 • Zvýšení libida
 • Předčasná ejakulace
 • Léčba prostaty

4/5

Recenze Zerex

720 Kč

Objednat Zerex

Proerecta

Proerecta tabletky na podporu erekce
 • Zlepšení erekce
 • Zvýšení libida
 • Předčasná ejakulace
 • Léčba prostaty

3,5/5

Recenze Proerecta

599 Kč

Objednat Proerectu

Primulus

Primulus tabletky na problémy s prostatou
 • Zvýšení libida
 • Snížení únavy
 • Zlepšení erekce
 • Předčasná ejakulace

3/5

Recenze Primulus

569 Kč

Objednat Primulus

Andrimax

Andrimax zvětšení penisu přírodní tabletky
 • Zvětšení penisu
 • Zvýšení libida
 • Zlepšení erekce
 • Léčba prostaty

3/5

Recenze Andrimax

1 290 Kč

Objednat Andrimax

Vimax

Vimax tabletky na podporu erekce
 • Zlepšení erekce
 • Zvýšení libida
 • Předčasná ejakulace
 • Léčba prostaty

3/5

Recenze Vimax

1 099 Kč

Objednat Vimax

Clavin

Clavin tabletky na podporu erekce
 • Zlepšení erekce
 • Zvýšení libida
 • Předčasná ejakulace
 • Léčba prostaty

3/5

Recenze Clavin

945 Kč

Objednat Clavin

E-reX 24

E-rex24 tabletky na podporu erekce
 • Zlepšení erekce
 • Zvýšení libida
 • Předčasná ejakulace
 • Léčba prostaty

3/5

Recenze E-reX 24

890 Kč

Objednat E-reX 24

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *