MerliX

650 Kč

eJoy

660 Kč

Zerex

720 Kč

Proerecta

599 Kč

Primulus

569 Kč

Vimax

1 099 Kč

Clavin

945 Kč

TABULKA HODNOCENÍ TABLETEK

Melatonin

Melatonin ovlivňuje správné fungování vnitřních hodin a podporuje celkovou tělesnou vitalitu, do které patří i ta sexuální. Široké veřejnosti je tento hormon známý pod označením hormon spánku. V poslední době se propaguje i ve formě výživových doplňků, ale jeho hladinu si můžete vylepšit i jinými způsoby.

Tak jako u všech hormonů je i u melatoninu důležitá jeho zdravá hladina. Jeho nedostatek, ale i vysoká hodnota, může mít negativní účinky na pohlavní soustavu. Hormon ovlivňuje nejen spánek, ale i celý biorytmus organismu a jeho režim.

TIP

Doporučuji výživové doplňky od Pharma Activ, jsou podle mě nejkvalitnější a obsahují nejvíc melatoninu. Napomáhají kvalitě spánku a kupuji je v lékárně Prozdravi.cz v jejich e-shopu.

Jaký význam má melatonin?

Melatonin je produkovaný v mozku v šišince (epifýza), sítnici a trávicí soustavě. V organismu je produkovaný z aminokyseliny tryptofanu a jeho nejvýznamnějším meziproduktem je molekula serotonin.

Vytváření melatoninu závisí na intenzitě světla – čím je silnější, tím víc je bržděná jeho tvorba. V noci je produkovaný desetinásobně víc než ve dne. Melatonin podmiňuje denní rytmus člověka a savců a je signálem denního a nočního času. Podle měnící se délky světla během roku se mění i hladina hormonu v krvi. Ovlivňuje imunitu, trávení, antioxidační procesy, libido a další.

V létě má člověk melatoninu nejméně, ale v zimě se jeho hladina výrazně zvyšuje. S rostoucím věkem se produkce hormonu snižuje, proto starší lidé mají ve zvyku vstávat mnohem dříve a mohou trpět chronickou nespavostí.

Melatonin Walmark poruchy spánku insomnie zlepšení erekce

Účinky na organismus

Lepší imunita

Zlepšuje ochranu buněk před oxidačními vlivy, rakovinovými vlivy, zlepšuje nervový systém a cévy.

Lepší spánek

Zlepšuje se jeho kvalita, proto odpočinutý organismus má pozitivní vliv na duševní zdraví a mentální stav.

Denní rytmus

Regulace vnitřního času s tím vnějším je důležitá pro správné fungování organismu, což se více projevuje u zvířat než u lidí.

Málokdo ví, že hormon je provázaný se ženským a mužským reprodukčním systémem. Zvýšené hodnoty melatoninu brání v produkci pohlavních hormonů, což se u mužů projevuje poklesem testosteronu a libida. V případě žen může nastat problém s tvorbou vajíček a jejich správným dozráváním.

Fakta o melatoninu

Lidé, kteří pracují často v noci, mají vyšší riziko vzniku rakoviny.

Nevidící lidé mohou mít problém se spánkem, protože u některých není rozvinutá ani světlocitlivost zraku.

Nejvíc melatoninu se produkuje mezi 3. a 4. hodinou ráno.

Výživové doplňky s tímto hormonem jsou vyhledávané zejména při spánkových poruchách, které se týkají změny časového pásma.

Výzkumy dokázaly, že melatonin může mít i analgetické účinky.

Poruchy melatoninu

Správná hladina melatoninu v organismu je důležitá, proto její kolísání může v těle způsobit víceré nežádoucí problémy a poruchy.

Únava a ospalost

Člověk se zvýšenými hodnotami melatoninu se projevuje pocity nadměrné únavy a ospalosti. Takový organismus přestává přirozeně reagovat na světlo a je permanentně unavený.

Snížená imunita a vitalita

Nevyspalý a neodpočinutý člověk je víc náchylný k sezónním onemocněním a má sníženou obranyschopnost. Nižší je také výkonnost a vitalita během dne, která ovlivňuje i sexuální stránku.

Problémy s plodností

Melatonin ovlivňuje ženská vajíčka a jejich zdravé dozrávání, protože je chrání před oxidačním stresem, a tak zvyšuje jejich šanci na přežití. Jeho nedostatek tak může způsobit problémy při vývoji vajíčka.

Snížená produkce pohlavních hormonů

Největším problémem je omezení tvorby pohlavních hormonů testosteronu a estrogenu.

Ženské problémy

Problematická hormonální hladina narušuje přirozenou hormonální rovnováhu, čehož výsledkem může být narušený menstruační cyklus.

Podrážděnost

Lidé s vyšší tvorbou hormonu jsou více podráždění, častokrát z nevysvětlitelných příčin.

Obezita

Výzkumy ukazují, že nedostatek hormonu je spojený i s vyšším výskytem obezity a přibíráním.

Nedostatečný spánek

Nízká hladina hormonu může mít za následek přerušovaný spánek, brzké buzení a neschopnost usnout.

Jak zlepšit stav melatoninu

Vysoká nebo snížená hladina hormonu spánku nepředstavuje pro organismus nic prospěšného. Nemusíte okamžitě sáhnout po tabletkách nebo výživových doplňcích. Hladinu melatoninu můžete dostat do zdravé hladiny i jinými způsoby.

Dostatečný spánek

Základem udržování správné hladiny melatoninu je kvalitní spánkový režim. Během dne mít dostatek světla, aby se utlumila produkce hormonu a během noci dostatek tmy, aby mohlo začít jeho produkování. Spánek byste měli prožít bez rušivých elementů nebo buzení se.

Potraviny s melatoninem

Pomoci si můžete i potravinami, které se postarají o váš lepší spánek. Určitě jste už slyšeli o tom, že lépe se vám bude usínat po vypití mléka nebo po lžičce medu. Melatonin obsahují potraviny jako třešně, mandle, ovesné vločky, banány, rýže, fazole a další. Lepší spánek vám sice nezaručí, ale vylepší podporu organismu. Do jídelníčku byste měli zařadit také kuřecí maso, ananas, pomeranče a celkově ovoce. Dostatek zeleniny, ovoce a obilnin pozitivně stimuluje hladinu hormonu.

Sport a pohyb

Nemusíte začít hrát profesionálně fotbal, ale pravidelný pohyb zaktivizuje produkci melatoninu. Pokud svoji aktivitu budete provádět během dne na slunečním světle, maximalizuje to produkci hormonu během spánku v noci. Určitě však nesportujte tři hodiny před spánkem, protože rozproudění krve může způsobit, že se vám bude hůře usínat. Pomůžete zároveň svému zdraví a zlepší se vám srdečně cévní oběh.

Omezení rušivých faktorů

Těsně před spánkem se nedívejte do telefonu a nesledujte televizi. Světlo, které tato zařízení produkují, nabudí váš mozek a vám se nebude chtít usnout. Také se před spánkem vyhněte kávě, alkoholu a cigaretám, které na tělo fungují jako stimulanty. Před spánkem ztište okolní ruch a vyvětrejte místnost.

Výživové doplňky

Jednou z možností přirozeně zvýšit hladinu melatoninu v těle je jeho příjem z výživových doplňků. Jde o tabletky s minimem vedlejších účinků, které jsou dostupné bez předpisu a obsahují čistý melatonin nebo kombinaci s jinými rostlinami uklidňujícími organismus. Najdete je v lékárně Prozdravi.cz.

Otázky a odpovědi

Melatonin zajímá více lidí a také hledají informace o možnosti jeho zvýšení v lidském organismu. Rozebírá se asi na každém větším internetovém fóru nebo diskuzi, které se týkají hormonů a hormonální léčby. Nejvíc se lidé zajímají o tato témata:

Pomáhají výživové doplňky s hladinou melatoninu?

Volně dostupné tabletky se nemohou úplně vyrovnat lékům na spaní a nenahradí ani správný spánek. Mohou však pomoci k vašemu vyřešení problému s usínáním nebo nedostatkem melatoninu v těle.

Mohu kombinovat melatonin a alkohol?

Výrobci výživových doplňků s obsahem melatoninu na svých baleních neuvádějí toto upozornění, ale sám bych vám to nedoporučoval. Celkově alkohol negativně ovlivňuje spánek a spánkový režim.

Kdy mám užít tabletky obsahující melatonin?

V případě klasických tabletek jde o čas přibližně půl hodiny před usínáním. V případě, že jde o tabletky s postupným uvolňováním, tak se řiďte příbalovým letákem, v některých případech to mohou být i dvě hodiny před spaním.

Mají tabletky s melatoninem nějaké vedlejší účinky?

Ano, ale většinou jde o problémy při nadměrném nebo dlouhodobém užívání. Proto ho neužívejte souvisle dva až tři týdny a při sporadickém užívání ne déle než 3 měsíce. Vedlejší účinky se vyskytují v podobě problémů s pamětí, ospalostí či nevolností.

Je nezdravé pracovat v noci a přes den spát?

Je vědecky dokázané, že lidé, kteří pracují v noci, mají větší pravděpodobnost výskytu rakovinotvorných buněk. Obrácený spánkový režim narušuje přirozený biorytmus člověka. Výsledkem přehozeného rytmu je nižší vitalita a nekvalitní spánek.

Produkt

Účinky

Moje hodnocení

Objednat

MerliX

MerliX PerfektumMerliX Senior
 • Zlepšení erekce
 • Zvýšení libida
 • Předčasná ejakulace
 • Léčba prostaty

5/5

Recenze MerliX

Perfektum
650 Kč
Senior
790 Kč
vítěz testování

Objednat MerliX

eJoy

eJoy tabletky na podporu erekce
 • Zlepšení erekce
 • Zvýšení libida
 • Předčasná ejakulace
 • Léčba prostaty

4,5/5

Recenze eJoy

660 Kč

Objednat eJoy

Zerex

Zerex tabletky na podporu erekce
 • Zlepšení erekce
 • Zvýšení libida
 • Předčasná ejakulace
 • Léčba prostaty

4/5

Recenze Zerex

720 Kč

Objednat Zerex

Proerecta

Proerecta tabletky na podporu erekce
 • Zlepšení erekce
 • Zvýšení libida
 • Předčasná ejakulace
 • Léčba prostaty

3,5/5

Recenze Proerecta

599 Kč

Objednat Proerectu

Primulus

Primulus tabletky na problémy s prostatou
 • Zvýšení libida
 • Snížení únavy
 • Zlepšení erekce
 • Předčasná ejakulace

3/5

Recenze Primulus

569 Kč

Objednat Primulus

Andrimax

Andrimax zvětšení penisu přírodní tabletky
 • Zvětšení penisu
 • Zvýšení libida
 • Zlepšení erekce
 • Léčba prostaty

3/5

Recenze Andrimax

1 290 Kč

Objednat Andrimax

Vimax

Vimax tabletky na podporu erekce
 • Zlepšení erekce
 • Zvýšení libida
 • Předčasná ejakulace
 • Léčba prostaty

3/5

Recenze Vimax

1 099 Kč

Objednat Vimax

Clavin

Clavin tabletky na podporu erekce
 • Zlepšení erekce
 • Zvýšení libida
 • Předčasná ejakulace
 • Léčba prostaty

3/5

Recenze Clavin

945 Kč

Objednat Clavin

E-reX 24

E-rex24 tabletky na podporu erekce
 • Zlepšení erekce
 • Zvýšení libida
 • Předčasná ejakulace
 • Léčba prostaty

3/5

Recenze E-reX 24

890 Kč

Objednat E-reX 24

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *