MerliX

650 Kč

eJoy

660 Kč

Zerex

720 Kč

Proerecta

599 Kč

Primulus

569 Kč

Vimax

1 099 Kč

Clavin

945 Kč

TABULKA HODNOCENÍ TABLETEK

Levitra

Zatímco za Viagrou stojí látka sildenafil, Levitra obsahuje účinné léčivo vardenafil, které pomáhá při léčbě erektilní dysfunkce a podporuje roztažení cév. Díky uvolněným cévám tak krev lépe proniká do penisu a tím dochází k silnější a pevnější erekci. Díky účinné látce se u nás dá dostat jen na lékařsky předpis.

Levitra je proti legendární Viagře mnohem levnější. Cena za jednu tabletku je v přepočtu o dvojnásobek nižší než u Viagry. Co se týká účinků, tak působení vardenafilu má lepší výsledky a rychlejší nástup než sildenafil, ale i než ostatní konkurenční výrobky. I proto jsem se rozhodl o této látce napsat samostatný článek.

Původ

Značka patří pod farmaceutickou společnost Bayer Pharma AG, která je držitelem registrace. Dceřiná společnost Leverkusene je uvedená jako oficiální výrobce. Firma existuje od roku 1863 a dodnes je jednou z nejznámějších farmaceutických značek. Od roku 2003 byl lék uvedený na evropský trh.

Tabletka Levitry je oranžové barvy a je označená křížkem, což je typická značka společnosti Bayer. Na druhé straně tabletky je číslo, které označuje, zda jde o 10mg nebo 20mg verzi.

Léčivo bylo zkoumané a srovnávané ve výzkumech s placebem ve čtyřech studiích na vzorku skoro 2500 mužů s erektilní dysfunkcí ve věku 20 až 83 roků. V jedné z těchto studií se zkoumali muži s cukrovkou a ve druhé s vyoperovanou prostatou. V dalších dvou se porovnávala Levitra s placebem. Studie dokázaly, že ve všech parametrech byla Levitra účinnější než placebo.

Složení

Základní látkou Levitry je už uvedený vardenafil, který patří mezi inhibitory fosfodiestefázy typu 5. Zajímavým faktem je, že látka byla vyvinutá až po sildenafilu v roce 2003. Mnohé studie poukazují na fakt, že vardenafil je svými účinky silnější. Tabletky mají následující složení:

 • Vardenafil je základní složkou, která zlepšuje erekci a patří mezi PDE-5 látky. Účinkuje na stěny cév, skrz které dochází k lepší propustnosti a krev se tak může rychleji a snadněji dostat do penisu. Následně vzniká erekce, která je při sexuálním styku nezbytná. Vardenafil však toto onemocnění neléčí trvale, ale jen zlepšuje aktuální stav.
 • V jádru tabletek se nacházejí také krospovidon, mikrokrystalická celulóza, magneziumstearát a koloidní oxid křemičitý. Tablety jsou zabalené do filmového obalu, který obsahuje makrogol 400, oxid titaničitý (E171), hypromelozu, červený oxid železitý (E172) a žlutý oxid železitý (E172).

Jak to funguje?

Účinná látka léku Levitra, vardenafil, patří do skupiny léků nazývaných inhibitory fosfodiesterázy typu 5 (PDE5). Účinkuje blokováním enzymu fosfodiesterázy, který obvykle rozkládá látku nazývanou cyklický guanozinmonofosfát (cGMP). Během běžné sexuální stimulace vzniká v penisu cGMP a způsobuje uvolnění hladkého svalstva penisu. Tím se umožní zvýšený přítok krve do penisu, čímž dochází k erekci. Zablokováním štěpení cGMP lék Levitra obnovuje schopnost erekce. Na dosažení erekce je však nadále potřebná sexuální stimulace. Víc odborných informací se můžete dozvědět na této stránce www.ema.europa.eu.

Dávkování

V tomto směru je užívání výrobku podobné jako u ostatních přípravků. Maximální denní dávka je jedna tableta s obsahem 20 mg účinné látky. Nikdy nepřekračujte toto množství.

TABLETKY NA ZLEPŠENÍ EREKCE

Lék se má užívat půl hodiny až 60 minut před sexuálním stykem. Aby došlo k erekci, je nezbytná sexuálna stimulace. Tabletka se užívá perorální formou a zapíjí se vodou. Začátek účinku je individuální, ale v některých případech to může být už do 15 minut. Levitra účinkuje maximálně 5 hodin, v jedinečných případech i déle. Během této doby můžete erekce zpětně dosáhnout sexuálním drážděním.

Účinky

Na internetových fórech se muži vyjadřují na adresu Levitry velmi pozitivně, ale osobně si při čtení diskusních příspěvků držím odstup a prezentuji hlavně moje osobní zkušenosti. V první řadě jde o lék na léčbu erektilní dysfunkce a výrobce nic jiného ani neslibuje. Nakonec jsem však zpozoroval také účinky v jiných oblastech.

Libido

Lék nemá přímý vliv na libido a ani u mě jsem nezpozoroval žádné změny v tomto směru. U někoho se však libido může zvýšit pod vlivem vyššího sebevědomí z tvrdé erekce.

Nástup erekce

V hodnocení rychlosti nástupu účinku je Levitra určitě jedničkou na trhu v poměru ceny a kvality. Účinek se v některých případech projeví do 15 minut od užití.

Erekce

Protože je lék předurčený na léčbu erektilní dysfunkce, výsledek vás určitě nezklame. Tvrdost a pevnost erekce závisí i na objemu účinné látky obsažené v tabletě.

Prodloužení pohlavního styku

Tabletka účinkuje od 4 do 5 hodin, což má vliv i na prodloužení erekce. Díky lepšímu prokrvení cév v penisu zůstává erekce déle pevná, ale na oddálení ejakulace však vliv nemá.

Intenzita orgasmu

Zlepšení intenzity orgasmu nečekejte, popřípadě se může dostavit jako vedlejší účinek, který nemá s lékem nic společného.

Nežádoucí účinky

I přes výborné výsledky má Levitra nějaké ty mouchy, a to v podobě nežádoucích účinků. Protože jde o uměle vyrobený produkt, není se čemu divit.

Velmi časté nežádoucí účinky (víc než 1 muž z 10)

 • Bolest hlavy

Časté vedlejší účinky (nejvíc 1 muž z 10)

 • Závrať
 • Návaly horka
 • Trávicí problémy
 • Rýma
 • Ucpaný nos

Na rozdíl od Viagry však jde stále o zlomek nežádoucích účinků. Je třeba však počítat s těmi méně častými, které souvisí s pokožkou, sluchem, zrakem, bušením srdce nebo zrudnutím pokožky. Vedlejší účinky jsou však individuální, a zatímco u někoho nemusí být zpozorované vůbec, u jiných se projeví velkými bolestmi.

Kontraindikace

Jako u všech syntetických léků, tak i u Levitry mohou nastat kontraindikace s léky nebo nemocemi. V některých případech to úplně vylučuje užívání těchto léků. Nejčastěji jde o tyto léky:

ZKUSIT DOPLNĚK STRAVY NA ZLEPŠENÍ EREKCE

 • Kombinace Levitry se vylučuje u léků obsahujících nitráty, léky na arytmii, na léčbu HIV, proti plísňovým nemocem, léky, které působí jako donory oxidu dusnatého, riociguáty a alfa-blokátory. Neužívejte Levitru s jinými léky na léčbu erektilní dysfunkce.
 • Pokud máte problémy s ledvinami, játry nebo srdcem, také zvažte užívání tohoto léku. Úplně se vylučuje s alergií na hlavní účinnou látku vardenafil. Buďte obezřetní, pokud jste překonali infarkt nebo mozkovou příhodu, máte nízký tlak či nemoci spojené s poškozením zrakového nervu.
 • Kromě konktraindikací s léky a nemocemi byste měli zpozornět i u jiných faktorů. Lék nezapíjejte grepovým džusem, který může snížit jeho účinnost. Podobně se vyhýbejte také tučným jídlům nebo alkoholu. Pokud se u vás projeví některé z nežádoucích příznaků, jako problémy se zrakem nebo závrať, určitě neřiďte motorové vozidlo.

Balení, cena, prodej

Levitru najdete na českém trhu ve dvou verzích, které se od sebe odlišují podle množství účinné látky v jedné tabletce. Levitra 10 mg obsahuje 10 mg účinné látky a Levitra 20 mg zase plnou dávku 20 mg vardenafilu. Různá jsou i balení, která jsou ve slabší verzi po 4 tabletkách a v silnější verzi jsou k dispozici 2 nebo 4 tabletky.

V porovnání s konkurencí jde o nižší cenu, která se pohybuje v cenové relaci od 180 do 200 Kč. Oproti Viagře tak jde o poloviční cenu. Pokud bereme do úvahy i fakt, že vardenafil je v porovnání se sildenafilem v účincích silnější, konkurenční výhodu má jednoznačně Levitra.

Prodej Levitry je vázaný na lékařský předpis a jinde než v lékárně se k léku ani nedostanete. Určitě ji nenahrazujte různými nelegálními produkty z černého trhu nebo pochybných internetových obchodů. Riskujete hlavně vlastní zdraví. V lepším případě půjde o zmetek, který nebude mít žádné účinky. Tyto napodobeniny jsou velmi dobrým byznysem pro lidi, kteří obchodují s lidským zdravím a neštítí se toho. Šance, že se na nelegálním trhu dostanete k originální Levitře, je téměř nulová.

Otázky a odpovědi

Muži jsou často nejistí, zda právě tento lék je vhodný právě pro ně, popřípadě mají strach z vedlejších účinků, které se mohou při užívání vyskytnout. Prohlédl jsem si různá diskusní fóra, která jsem zkombinoval s vlastními zkušenostmi a tady je několik mých postřehů.

Je Levitra opravdu účinná v boji s erektilní dysfunkcí?

Z vlastní zkušenosti mohu říct, že opravdu je. Jde však o dočasné vylepšení stavu a Levitra neléčí erektilní dysfunkci trvale, takže neřeší samotnou příčinu onemocnění. Pokud léčivo opět neužijete, stav vaší erekce bude jako na začátku.

Může se stát, že Levitra nebude účinkovat?

Levitra řeší problém s nedostatečným prokrvením v penisu, což způsobuje neschopnost dosáhnout erekci. Proto vám nepomůže se zvýšením libida nebo s předčasnou ejakulací. Může se stát, že Levitra bude mít omezený účinek, pokud ji zkombinujete s alkoholem, grepovým džusem nebo mastným jídlem.

Je nástup účinku skutečně rychlý?

Někdy Levitra účinkovala do hodiny, ale vývojem a výzkumem se tento čas zkrátil na půlhodinu. V individuálních případech se dokonce hovoří o 15 minutách jak v mém případě, a to je už co říct. Všechno to však závisí na míře erektilní dysfunkce.

Co když Levitra nezabere?

V případě, že jste užívali tabletky s 10 mg vardenafilu, zkuste je zaměnit za vyšší, 20mg dávku. Také se zkuste během užívání vyhnout alkoholu, mastným jídlům nebo grepovému džusu, které mohou omezit účinnost látek.

Užil jsem podobný přípravek jako Levitra a nic se mi nestalo.

Tak to jste měli obrovské štěstí, protože někteří ho tolik neměli. Známé jsou případy, kdy někteří muži skončili v nemocnici s arytmií srdce nebo jinými kardiovaskulárními komplikacemi. Určitě se těmto výrobkům vyhněte obloukem. Možná teď se vám nestalo nic, ale v budoucnosti takové štěstí mít nemusíte.

Zkušenosti s levitrou

Lék je rozšířený zejména v Evropě a jeho výsledky jsou podle zkušenosti mužů velmi dobré. Jde v podstatě o konkurenta Viagry, která je rozšířená po celém světě, proto Levitra boduje zejména v evropských zemích. Při získávání recenzí od mužů jsem se dostal jen k pozitivním reakcím a spokojeným uživatelům. Jediný problém byl při nežádoucích účincích, které se projevily, ať už při dlouhodobém, nebo i jednorázovém užívání. V některých případech muži nebyli úplně spokojení, což souviselo s nereálnými očekáváními, že tabletky ovlivní předčasnou ejakulaci nebo zvýší libido.

Moje zkušenosti

Jak jsem už výše psal, moje zkušenosti musím zhodnotit velmi kladně. Erekce nastoupila do 15 minut a byla dostatečně kvalitní, abych si užil opravdu intenzívní sexuální radovánky. Při opakované sexuální stimulaci jsem dokázal dosáhnout erekce po dobu 4 hodin.

Nevyhnul jsem se však nežádoucím účinkům, které naštěstí byly ve velmi mírné formě, i to jen jako žaludeční těžkosti. I proto jsem Levitru užil jednorázově, abych vyzkoušel, jak lék funguje. Při dlouhodobém užívání to však asi žádná výhra nebude, což je opravdu mínus.

Závěrečné zhodnocení

I přes mnohá plus a účinky, které se nedají Levitře upřít, jsem zklamaný z vedlejších účinků, kterým se asi žádný syntetický lék nevyhne. Nástup erekce je velmi rychlý, vydrží v některých případech i 5 hodin a během této doby penis reaguje při sexuální stimulaci. Problémem jsou však vedlejší účinky, které se u mě naštěstí vyskytly minimálně, ale u někoho mohou být tyto stavy horší.

Když je to možné a nemusím sáhnout právě po chemicky založených lécích, upřednostňuji zejména přírodní produkty, ať už je to v běžném životě, ale také v případě zdravé erekce. Mají nespočetné množství výhod, nad kterými se vyplatí pouvažovat.

 • Žádné vedlejší účinky, protože jde o čistě přírodní produkt bez chemikálií.
 • Žádné umělé látky, jen výtažky přímo z rostlin, které fungují jako přírodní afrodiziaka.
 • Doplněné o aminokyseliny, minerály a vitamíny.
 • Bez lékařského předpisu, protože jsou bezpečné a přírodní.
 • Nákup v pohodlí domova přes e-shop bez návštěvy doktora.
 • Vhodné a doporučené na dlouhodobé užívání.
 • V porovnání s cenou za kus je suma mnohem nižší.

Produkt

Účinky

Moje hodnocení

Objednat

MerliX

MerliX PerfektumMerliX Senior
 • Zlepšení erekce
 • Zvýšení libida
 • Předčasná ejakulace
 • Léčba prostaty

5/5

Recenze MerliX

Perfektum
650 Kč
Senior
790 Kč
vítěz testování

Objednat MerliX

eJoy

eJoy tabletky na podporu erekce
 • Zlepšení erekce
 • Zvýšení libida
 • Předčasná ejakulace
 • Léčba prostaty

4,5/5

Recenze eJoy

660 Kč

Objednat eJoy

Zerex

Zerex tabletky na podporu erekce
 • Zlepšení erekce
 • Zvýšení libida
 • Předčasná ejakulace
 • Léčba prostaty

4/5

Recenze Zerex

720 Kč

Objednat Zerex

Proerecta

Proerecta tabletky na podporu erekce
 • Zlepšení erekce
 • Zvýšení libida
 • Předčasná ejakulace
 • Léčba prostaty

3,5/5

Recenze Proerecta

599 Kč

Objednat Proerectu

Primulus

Primulus tabletky na problémy s prostatou
 • Zvýšení libida
 • Snížení únavy
 • Zlepšení erekce
 • Předčasná ejakulace

3/5

Recenze Primulus

569 Kč

Objednat Primulus

Andrimax

Andrimax zvětšení penisu přírodní tabletky
 • Zvětšení penisu
 • Zvýšení libida
 • Zlepšení erekce
 • Léčba prostaty

3/5

Recenze Andrimax

1 290 Kč

Objednat Andrimax

Vimax

Vimax tabletky na podporu erekce
 • Zlepšení erekce
 • Zvýšení libida
 • Předčasná ejakulace
 • Léčba prostaty

3/5

Recenze Vimax

1 099 Kč

Objednat Vimax

Clavin

Clavin tabletky na podporu erekce
 • Zlepšení erekce
 • Zvýšení libida
 • Předčasná ejakulace
 • Léčba prostaty

3/5

Recenze Clavin

945 Kč

Objednat Clavin

E-reX 24

E-rex24 tabletky na podporu erekce
 • Zlepšení erekce
 • Zvýšení libida
 • Předčasná ejakulace
 • Léčba prostaty

3/5

Recenze E-reX 24

890 Kč

Objednat E-reX 24

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

stando_888 napsal:

kde to kupim? ve které lékárně