MerliX

650 Kč

eJoy

660 Kč

Zerex

720 Kč

Proerecta

599 Kč

Primulus

569 Kč

Vimax

1 099 Kč

Clavin

945 Kč

TABULKA HODNOCENÍ TABLETEK

Oxytocin

Známější také pod názvem hormon lásky, který má důležitou roli při kvalitním sexuálním životě. Produkuje se v jádrech hypotalamu, odkud je transportovaný do nervových buněk a vylučovaný do krevního oběhu. Vyskytuje se u mužů, ale i u žen, u kterých jsou jeho účinky mnohem širší.

Způsobují stahy hladkého svalstva dělohy při porodu a při sexuálním dráždění, které pomáhají spermiím dostat se do vejcovodů. Oxytocin je zodpovědný za pocit dobré nálady, jistoty a pohody. Lidé, kteří mají dostatek tohoto hormonu, jsou uvolněnější a šťastnější. Na hladinu oxytocinu mohou ovlivnit také faktory, které způsobí jeho sníženou hladinu.

Oxytocin vyvolání porodu porodní bolesti

Význam oxytocinu

Mezi širokou veřejností je oxytocin spojovaný zejména se ženami. Produkuje se v mozku, konkrétně v hypotalamu, který řídí vylučování gonadotropních hormonů. Produkce hormonu vzniká na základě nervově-reflexních podnětů. Oxytocin stimuluje rozšiřování porodních cest, stahy během orgasmu a dráždění prsních bradavek během sexuální stimulace a kojení.

Produkce hormonu není samovolná, ale vzniká na základě vnější stimulace. Fyzický podnět vyšle nervové signály do mozku a hypotalamus dá pokyn na uvolnění hormonů do těla. Princip tohoto procesu funguje v následujících krocích:

Přijetí fyzického podnětu z vnějšího prostředí, který nastartuje hypotalamus a začne s produkcí oxytocinu do těla.

Hormon je transportovaný pomocí proteinu neurofyzin do hypofýzy.

Z hypofýzy se následně dostává do krevního oběhu a celého těla.

Oxytocin dává lepší průchod všem emocím, které jsou spojené s příjemnými pocity, dobrou náladou a pocitem jistoty. Během porodu ženu stimuluje působení endorfinů, čímž zlepšuje její odolnost vůči porodním bolestem a uklidňuje ji.

Nejdůležitější účinky oxytocinu:

Pomocí stahů zlepšuje transport spermií do dělohy.

Zlepšuje vypuzování mléka při kojení po porodu.

Zvyšuje odolnost vůči bolesti.

Vyvolává pocity pohody, klidu a eliminuje stres, nervozitu, frustraci či úzkost.

Zlepšuje empatii, pomáhá navazovat vztahy a u mužů zlepšuje erekci, v rámci psychologického hlediska.

Oxytocin je podobný endorfinu, hormonu štěstí, protože také zlepšuje náladu, potlačuje stres, frustraci a redukuje porodní bolesti.

Poruchy oxytocinu

Vzhledem k účinkům oxytocinu na organismus může jeho absence vyvolat různé komplikace. Má praktický dopad i na partnerský život, jehož kvalitu snižuje a nepřímo tím působí i na sexuální život.

Komplikace při porodu

Protože hormon působí na stahy, které jsou potřebné pro hladký průběh porodu, snižuje se tak ochrana plodu. Funguje jako přírodní analgetikum, které utlumuje porodní bolesti. Také pomáhá při vypuzování mateřského mléka z prsu a vytváří lepší vztah matky s miminkem.

Emocionální problémy

Oxytocin působí na psychiku člověka a projevuje se na mentální zdraví a chování. Jeho nedostatek může způsobit intenzívnější vnímání deprese, úzkosti, stresu a jiných nepříjemných pocitů. Lidé s nižší hladinou oxytocinu mají nižší úroveň empatie vůči ostatním lidem a problém procítit pocity úspěchu a štěstí.

Vztahové problémy

Souvisí s výše uvedeným bodem. Nedostatečné projevování emocí může u partnera vyvolat pocit nejistoty, ochladnutí a nezájem. Na druhé straně nezadaný člověk má problém s navazováním emocionálních vztahů s potenciálním partnerem.

Sexuální problémy

Jsou přímo navázané na výše uvedený bod. Emocionální nestabilita ve vztahu se projevuje v sexuálním životě, menším porozuměním a také i snížením libida.

Nedostatečné sexuální dráždění

Nedostatek oxytocinu znamená zásah do sexuální oblasti i z pohledu funkčnosti. Podle některých výzkumů jeho nízká hladina může způsobovat i erektilní dysfunkci.

Zvýšení hladiny oxytocinu

Hladina oxytocinu se nedá jen tak zvýšit potravinami nebo léky. V některých zemích však existuje sprej, který stačí nastříkat na oblečení a lidem se prý budete zdát sebejistější a přátelský. Zda tento sprej reálně funguje, je však otázkou. Oxytocin sám o sobě tyto příznaky nezpůsobuje, ale stimuluje štěstí.

Citový kontakt

Zaručeným způsobem, jak zvýšit hladinu hormonu lásky, je objetí a láska. Možná to zní jako klišé, ale je to tak. Dotyky, objetí a láska jsou pro psychickou rovnováhu velmi důležité. V každodenním stresu člověk na to častokrát zapomíná, proto ještě dnes vezměte svého partnera do náruče.

Režimové změny

Nesouvisí přímo s hormonem, ale podporují jeho účinky. Například v případě endorfinů má účinek konzumace čokolády či pravidelný pohyb. Další důležitou změnou je stimulace pohlavních hormonů estrogenu a testosteronu, které zodpovídají za kvalitu sexuálního života. Zkuste různé bylinky ve formě výživových doplňků nebo čajů.

Masáže

Jednou z forem fyzického kontaktu, která může stimulovat oxytocin v těle, jsou masáže. Samozřejmě, nemusí to fungovat u každého člověka a může přinést také jiné benefity, jako je to při sportovní masáži. Každopádně forma příjemného fyzického kontaktu může vylepšit hladinu oxytocinu. Jde zejména o tantrickou nebo sexuální masáž, která může být i součástí předehry. Existuje také masáž typu body to body, která spočívá ve vzájemném tření naolejovaných těl a má pozitivní vliv nejen na produkci hormonu, ale i libido.

Tehotenstvo

Nejvíc hormonu se hromadí právě během tohoto období, ale nejde o možnost, která by se dala praktikovat pravidelně. Každopádně patří do jedné z možností, a proto ji tu také uvedu. Hladina oxytocinu se začíná zvyšovat během prvního trimestru a je nejdůležitější během porodu a i po něm.

V tomto období z hladiny oxytocinu těží zejména dítě, protože hormon pomáhá při tvorbě mateřského mléka. Po porodu zase pomáhá matce vybudovat lepší vztah s dítětem, zlepšuje hojení poporodních ran, protože působí jako analgetikum.

Otázky a odpovědi

Téma oxytocinu je poměrně vyhledávané na internetu a vyvolává diskuze. Ženy ho vnímají v rámci negativní konotace a spojují ho s porodem. Samotný hormon má však prospěšný vliv na organismus. Zde je přehled nejčastějších témat, která jsem našel v internetových diskuzích a fórech:

Představuje oxytocin nějaké vedlejší účinky?

Ano, i když jde o individuální záležitost. Hormon by měl vylučovat jen pozitivní emoce, ale může se vyskytnout i škodolibost nebo závist. Jde o celkové zprůchodnění pocitů.

Existují i jiné prostředky jak oxytocin nahradit?

Účinky hormonu jsou nenahraditelné a pro organismus jedinečné, proto je není možné nějak nahradit. Jediné, co může dopomoci, je partnerské spolužití, které vylepší sexuální apetit a libido.

Jaký je účinek oxytocinu jako léku?

Oxytocin by podle experimentálních výzkumů mohl být nápomocný lidem trpícím autismem. Zjistilo se, že autistické děti mají nízkou hladinu tohoto hormonu a při jeho podávání by se zvýšila jejich komunikace. Jde však jen o experimenty.

Pomáhá oxytocin se stresem?

Protože hormon vyvolává uvolnění příjemných pocitů, jako je pocit jistoty, dobré nálady a pohody, může pomoci při zmírnění stresu. Stres však nedokáže úplně eliminovat, jen vylepší vaše reakce, proto se na něj nelze spoléhat.

Jaký je rozdíl mezi oxytocinem a pitocinem?

Otázka, která zajímá zejména budoucí maminky. Pitocin je synteticky vyrobený oxytocin. Látka se používá na urychlení porodu nebo jeho vyvolání. Jako každá syntetická látka má svoje výhody, ale také nevýhody.

Tabletky na podporu libida

Oxytocin působí také na sexuální zdraví, proto se využívá i jako podpůrná látka na zlepšení libida. Jde konkrétně o rostlinná afrodiziaka, která jsou součástí různých doplňků stravy a výživových doplňků. Jejich cílem je nabuzení sexuální žádostivosti. Na základě svého složení s obsahem aminokyselin, přírodních extraktů, vitamínů a minerálů, stimulují sexuální apetit a prokrvení pohlavní soustavy.

Obsahují látky Tribulus Terrestris, Maca či Saw Palmetto, které povzbuzují libido a prokrvení pohlavní soustavy. Přírodní složení zaručuje minimálně vedlejší účinky a nemusíte se bát hormonálních výkyvů. Dalším faktem k dobru je, že jsou k dispozici bez lékařského předpisu. Pro dosažení nejlepších a viditelných výsledků je nutné je užívat aspoň během období dvou až tří měsíců. Na první pohled se může zdát, že jde o dlouhé období, ale zkušenosti ukazují opak.

Produkt

Účinky

Moje hodnocení

Objednat

MerliX

MerliX PerfektumMerliX Senior
 • Zlepšení erekce
 • Zvýšení libida
 • Předčasná ejakulace
 • Léčba prostaty

5/5

Recenze MerliX

Perfektum
650 Kč
Senior
790 Kč
vítěz testování

Objednat MerliX

eJoy

eJoy tabletky na podporu erekce
 • Zlepšení erekce
 • Zvýšení libida
 • Předčasná ejakulace
 • Léčba prostaty

4,5/5

Recenze eJoy

660 Kč

Objednat eJoy

Zerex

Zerex tabletky na podporu erekce
 • Zlepšení erekce
 • Zvýšení libida
 • Předčasná ejakulace
 • Léčba prostaty

4/5

Recenze Zerex

720 Kč

Objednat Zerex

Proerecta

Proerecta tabletky na podporu erekce
 • Zlepšení erekce
 • Zvýšení libida
 • Předčasná ejakulace
 • Léčba prostaty

3,5/5

Recenze Proerecta

599 Kč

Objednat Proerectu

Primulus

Primulus tabletky na problémy s prostatou
 • Zvýšení libida
 • Snížení únavy
 • Zlepšení erekce
 • Předčasná ejakulace

3/5

Recenze Primulus

569 Kč

Objednat Primulus

Andrimax

Andrimax zvětšení penisu přírodní tabletky
 • Zvětšení penisu
 • Zvýšení libida
 • Zlepšení erekce
 • Léčba prostaty

3/5

Recenze Andrimax

1 290 Kč

Objednat Andrimax

Vimax

Vimax tabletky na podporu erekce
 • Zlepšení erekce
 • Zvýšení libida
 • Předčasná ejakulace
 • Léčba prostaty

3/5

Recenze Vimax

1 099 Kč

Objednat Vimax

Clavin

Clavin tabletky na podporu erekce
 • Zlepšení erekce
 • Zvýšení libida
 • Předčasná ejakulace
 • Léčba prostaty

3/5

Recenze Clavin

945 Kč

Objednat Clavin

E-reX 24

E-rex24 tabletky na podporu erekce
 • Zlepšení erekce
 • Zvýšení libida
 • Předčasná ejakulace
 • Léčba prostaty

3/5

Recenze E-reX 24

890 Kč

Objednat E-reX 24

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *