MerliX

650 Kč

eJoy

660 Kč

Zerex

720 Kč

Proerecta

599 Kč

Primulus

569 Kč

Vimax

1 099 Kč

Clavin

945 Kč

TABULKA HODNOCENÍ TABLETEK

Pohlavně přenosné choroby

Strašák sexuálně aktivních mužů i žen

Ne nadarmo nám naše maminky říkaly, abychom si svoje partnery pečlivě vybírali a používali „ochranu. Většina pohlavních chorob se totiž přenáší nechráněným vaginálním, análním nebo orálním sexuálním stykem.

Přestože Česko ještě stále patří mezi státy, kde není míra infikovaných lidí vysoká, je důležité provozovat bezpečný sex.

Pohlavní choroby

Epidemiologický informační systém (EPIS) každým rokem sbírá statistický přehled pacientů nakažených pohlavními chorobami. V roce 2017 bylo v Česku 1602 případů infikovaných pacientů. Jejich počet oproti roku 2016 však klesl o 24,5 %. Což je sice dobrá zpráva, ale určitě nedoporučuji to podceňovat.

Příznaky pohlavních chorob se liší od konkrétního typu onemocnění. Nejčastěji se vyskytuje svrbění, pálení, výtoky nebo různé vyrážky. Jedno však mají všechny nemoci společné: ochráníte se před nimi pouze používáním kondomu a po infikování vám pomůže pouze diagnostika a následná léčba u specializovaného lékaře.

V článku vám v krátkosti představím ty nejrozšířenější z mužských i ženských pohlavních chorob, jejich příznaky či inkubační dobu. Obrázky nepřikládám, protože jsou skutečně jen pro silné žaludky.

Chlamydie

Chlamydie patří v Česku mezi nejrozšířenější pohlavní nemoci. Způsobuje je bakterie Chlamydia trachomatis. Nejčastěji postihují ženy i muže do 25 roků v místech genitálií, močového ústrojí nebo očních spojivek. Víc se chlamydiím věnuji v konkrétním článku ZDE.

Příznaky

Chlamydie způsobují zánět genitálií a močové trubice, avšak až 70–80 % případů zpočátku nevykazuje žádné příznaky. Inkubační doba nákazy je 1 až 3 týdny. Prvními příznaky jsou nadměrný výtok, bolesti při močení a v podbřišku. Jejich neléčení může vést až k vnitrobřišním srůstům či neplodnosti.

Léčba

Diagnózu vám stanoví lékař po odebrání stěrů. Chlamydie se léčí antibiotiky a během léčby, která někdy může trvat až 3 týdny, je nutné být sexuálně zdrženlivý.

Syfilis

Syfilis způsobuje bakterie Treponema pallidum a postihuje sliznice nebo pokožku. Víc se syfilisu věnuji v konkrétním článku ZDE.

Příznaky

Inkubační doba onemocnění je od 9 dní po 3 týdny. Onemocnění se projevuje typickým tvrdým vředem v místě nákazy (nejčastěji genitálií). Později se nemoc šíři do celého těla a vředy se rozšiřují. Postihuje cévy, mozek, míchu, srdce, kosti a kůži.

Léčba

Syfilis se léčí antibiotiky během dvou týdnů, v závažnějších případech může být pacient převezený do nemocnice na infekční oddělení. Stav musí být kontrolovaný ještě pár měsíců po ukončení léčby.

Infekce je závažná zejména během těhotenství. Předpokládá se, že neléčený syfilis je příčinou úmrtí mnohých novorozenců a způsobuje předčasný porod.

Kapavka

Kapavku způsobuje bakterie zvaná Neisseria gonorrhoeae. Příznaky se vyskytují u mužů do 5, u žen od 2 do 14 dní od nakažení. Přenáší se výlučně nechráněným pohlavním stykem. Víc se kapavce věnuji v konkrétním článku ZDE.

Příznaky

Primárně postihuje pohlavní a močové ústrojí, konečník, oční spojivku a oblast úst a hltanu. V počátečním stádiu je kapavka u žen bez příznaků, potom se vyskytuje hnisavý zánět.

U mužů je to pálení močové trubice a hnisavý zánět. Při neléčení způsobuje vnitrobřišní srůsty, chronickou bolest malé pánve a vede až k neplodnosti.

Léčba

Léčba je pomocí antibiotik, které musí být vhodně stanovené, neboť bakterie začínají být vůči určitým druhům rezistentní. Aby se léčba dala považovat za úspěšnou, pacient je kontrolovaný až 4 měsíce po jejím ukončení.

Trichomoniáza

Trichomoniázu způsobuje bičíkovec poševní, který žije v pochvě a močové trubici. Choroba postihuje zejména ženy. U mužů může sama spontánně zmizet.

Příznaky

U žen způsobuje zánět provázený svrběním, žlutozeleným zpěněným výtokem a bolestí při pohlavním styku. U mužů je nemoc bezpříznaková nebo probíhá jako zánět močové trubice.

Léčba

Léčí se lokálně pomocí různých gelů nebo čípků a perorálně antibiotiky nebo chemoterapeutikami.

Kandidóza

Kandidóza je často se vyskytující kvasinková infekce, která se objevuje na genitáliích, ale i v ústech či hrdle. Vzniká přemnožením kvasinky Candida albicans a její vznik je podmíněný oslabenou imunitou. Proto se může vyskytnout i v době sexuální zdrženlivosti, kdy se vytváří v trávicím traktu. Toto onemocnění postihuje zejména ženy.

Příznaky

Typickým projevem je svrbivý a pálivý výtok z genitálií a bolest při močení. Přes krevní oběh se kvasinky mohou dostat dokonce až do vnitřních orgánů.

Léčba

Na úspěšnou léčbu je potřebné, aby se nastartoval imunitní systém organismu. Perorálně se podávají antimykotické tabletky a lokálně různé čípky nebo krémy.

Genitální herpes

Genitální herpes je nevyléčitelné, sexuálně přenosné onemocnění způsobené viry herpes simplex (HSV) typu 1 a 2. Inkubační doba je krátká, trvá od 2 do 7 dní.

Příznaky

Přenáší se kapénkovou formou a sekretem z úst nebo genitálií. V okolí genitálií nebo análního otvoru se vyznačuje puchýři. Po nakažení virus putuje do nervového systému, kde také zůstává. Neléčený může způsobit život ohrožující virovou encefalitidu.

Léčba

K potlačení viru dochází po aplikaci antivirotik a lokálních přípravků. Onemocnění se nedá nikdy 100% vyléčit. Po přeléčení zůstává v těle už navždy a může se aktivovat při snížené obranyschopnosti.

Nejúčinnější obranou proti pohlavním chorobám je používání kondomu. Bariérová antikoncepce a sexuální zdrženlivost jsou jediným způsobem, jak se tímto velmi nepříjemným nemocem vyhnout. Kondomy nakupujte ve větších baleních, vyplatí se to nejvíce.

Hepatitida B

Hepatitida B je infekční onemocnění způsobené DNA virem HBV. Ten způsobuje zánět jater. Přenáší se krví a sexuálním stykem. Proti tomuto typu viru se u nás dá očkovat.

Příznaky

Typickým příznakem je žlutě zbarvená pokožka (žloutenka). Toto onemocnění postihuje játra a v chronickém stádiu způsobuje jejich selhání.

Léčba

Léky jako hepatoprotektiva, interferony a antivirotika zpomalí progresi onemocnění. Pokud je nemoc už v chronickém stádiu, nedochází k vyléčení, nastupuje cirhóza jater a léčba je tak doživotní.

HPV

Nejčastější virová infekce reprodukčního traktu je způsobená lidským papilomavirem (HPV). Zajímavé je, že většina sexuálně aktivních je v určitém okamžiku přechodně infikovaná.

Virus HPV je zodpovědný za rakovinu krčku dělohy nebo penisu. Nejúčinnější prevence je očkování ještě před začátkem sexuálního života.

Příznaky

Nejčastějšími příznaky jsou změny na pokožce ve formě kondylomů (bradavic) nebo zhoubné nádory v oblasti genitálií (například genitální bradavice).

Léčba

Léčba je úspěšná až po několika měsících. Téměř 90 % pacientů eliminuje HPV ve svém organismu do 2 let od léčby infekce.

HIV/AIDS

HIV se přenáší nechráněným pohlavním stykem a krví. Je to virus lidské imunodeficience, který infikuje buňky imunitního systému, čímž ho oslabuje, až se nakonec zřítí. Konečným stádiem je syndrom získané imunitní nedostatečnosti (AIDS).

Příznaky

Onemocnění HIV začíná jako chřipkové onemocnění. Druhá fáze je většinou bezpříznaková. Později se vyskytuje noční pocení, přílišná únava, infekce kůže nebo úbytek na váze.

Léčba

Při léčbě se využívají kombinace antiretrovirotik, avšak virus se už nikdy z těla úplně neeliminuje. Cílem léčby je oddálení úmrtnosti a prodloužení života. Další z možností je 72 hodin po nechráněném styku začít s postexpoziční profylaxí antiretrovirotiky.

Jak jste se mohli dočíst, většina pohlavních onemocnění je nejen nepříjemná, ale může být velmi nebezpečná, až život ohrožující. Důležitá je proto prevence a bezpečný sex. Věřím, že jste si tento článek přečetli pouze ze zajímavosti a pro rozšíření vašich obzorů a výše uvedené nemoci se vám budou velkým obloukem ve vašem životě vyhýbat. Moje rada je – pokud jste v dlouhodobém vztahu s partnerem, jehož dokonale poznáte, není důvod na paniku a můžete si to užít i „naostro“. Avšak při krátkodobých záletech dbejte na svoji ochranu, protože jak jste se dočetli, některé nemoci vás mohou ovlivnit i na několik let, nebo doživotně. Já s partnerkou používám jen kondómy, protože nejsme zastánci hormonální antikoncepce (která vás i tak před pohlavními nemocemi neochrání). Nakupuji je vždy ve větším, výhodnějším balení.

Produkt

Účinky

Moje hodnocení

Objednat

MerliX

MerliX PerfektumMerliX Senior
 • Zlepšení erekce
 • Zvýšení libida
 • Předčasná ejakulace
 • Léčba prostaty

5/5

Recenze MerliX

Perfektum
650 Kč
Senior
790 Kč
vítěz testování

Objednat MerliX

eJoy

eJoy tabletky na podporu erekce
 • Zlepšení erekce
 • Zvýšení libida
 • Předčasná ejakulace
 • Léčba prostaty

4,5/5

Recenze eJoy

660 Kč

Objednat eJoy

Zerex

Zerex tabletky na podporu erekce
 • Zlepšení erekce
 • Zvýšení libida
 • Předčasná ejakulace
 • Léčba prostaty

4/5

Recenze Zerex

720 Kč

Objednat Zerex

Proerecta

Proerecta tabletky na podporu erekce
 • Zlepšení erekce
 • Zvýšení libida
 • Předčasná ejakulace
 • Léčba prostaty

3,5/5

Recenze Proerecta

599 Kč

Objednat Proerectu

Primulus

Primulus tabletky na problémy s prostatou
 • Zvýšení libida
 • Snížení únavy
 • Zlepšení erekce
 • Předčasná ejakulace

3/5

Recenze Primulus

569 Kč

Objednat Primulus

Andrimax

Andrimax zvětšení penisu přírodní tabletky
 • Zvětšení penisu
 • Zvýšení libida
 • Zlepšení erekce
 • Léčba prostaty

3/5

Recenze Andrimax

1 290 Kč

Objednat Andrimax

Vimax

Vimax tabletky na podporu erekce
 • Zlepšení erekce
 • Zvýšení libida
 • Předčasná ejakulace
 • Léčba prostaty

3/5

Recenze Vimax

1 099 Kč

Objednat Vimax

Clavin

Clavin tabletky na podporu erekce
 • Zlepšení erekce
 • Zvýšení libida
 • Předčasná ejakulace
 • Léčba prostaty

3/5

Recenze Clavin

945 Kč

Objednat Clavin

E-reX 24

E-rex24 tabletky na podporu erekce
 • Zlepšení erekce
 • Zvýšení libida
 • Předčasná ejakulace
 • Léčba prostaty

3/5

Recenze E-reX 24

890 Kč

Objednat E-reX 24

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *