MerliX

650 Kč

eJoy

660 Kč

Zerex

720 Kč

Proerecta

599 Kč

Primulus

569 Kč

Vimax

1 099 Kč

Clavin

945 Kč

TABULKA HODNOCENÍ TABLETEK

Prolaktin

Známý hormon, který je spojovaný zejména s těhotenstvím a zkráceně označovaný také PRL. Produkuje ho žláza nazývaná hypofýza. V menším měřítku se může tvořit také v prsní tkáni, děloze, tukové tkáni a u mužů v prostatě. Ve své podstatě však jde o typicky ženský hormon.

Během těhotenství a kojení je potřebný pro tvorbu mateřského mléka. Mimo tohoto období ovlivňuje metabolické procesy ženy, její menstruaci a ovulaci. Produkce prolaktinu je mimo období těhotenství tělem přirozeně potlačovaná. V případě poruch hypofýzy mohou nastat problémy.

Význam prolaktinu

Prolaktin pochází z předního laloku hypofýzy, která se nazývá Pars distalis. Produkuje se pravidelně každé dvě až tři hodiny, přičemž se vytváří různé množství. Jde o jeden z nejstarších hormonů obratlovců. Sekrace je nejvyšší během spánku a reguluje ji dopamin.

Platí pravidlo, že čím víc dopaminu se v těle nachází, tím víc je utlumená produkce prolaktinu. Hormon má zásadní vliv na laktaci, neboli stimuluje buňky prsních žláz a po porodu se spouští tvorba mléka.

Prolaktin v těle ovlivňuje zejména tyto aspekty.

 • Ovlivňuje chování ženy po porodu a pomáhá vytvářet vztah matky s dítětem.
 • Působí na menstruaci po porodu.
 • Reguluje metabolismus glukózy a vápníku v těle a působí na lipolýzu – štěpení tuků a pomáhá při tvorbě hormonů ve vaječnících.
 • Prolaktin celkově ovlivňuje reprodukční zdraví ženy a míru sexuálního uspokojení.

Indol Woman je výživový doplněk pro ženy určený pro udržování zdraví reprodukčních orgánů. Partnerka ho užívala před otěhotněním, protože měla zkušenost s prasklou cystou. Doporučuje se užívat 3 měsíce. Má 100% přírodní složení, což velmi ocenila moje partnerka, protože před těhotenstvím a ani během něho nechtěla vystavovat svůj organismus zbytečné chemii.

Hladina hormonu je nejvyšší během spánku a krátce po probuzení. Problémy s nízkou hladinou nejsou až tak časté, komplikace nastávají zejména při nadbytku prolaktinu v těle. Pokud se vyskytuje v těle mimo období těhotenství a kojení, může to signalizovat vážný problém.

HYPERPROLAKTINEMIE

Představuje zvýšenou hladinu hormonu prolaktinu v krvi a může se vyskytnout v následujících případech:

 

 • Nedostatek spánku a vysoký stres
 • Nesprávná redukční dieta
 • Zvýšená teplota organismu, například v důsledku externího tepla
 • Problémy se štítnou žlázou a hypofýzou
 • Některá onemocnění ledvin a jater
 • Kojení a těhotenství, což samo o sobě nezpůsobuje ještě problémy
 • U žen je zastavená menstruace ve věku, kdy by to ještě nemělo být aktuální – to znamená, že nejsou v přechodu. Týká se to přibližně 10 % až 20 % žen.
Prolaktin hormon výživové doplňky

HYPERPROLAKTINEME U MUŽŮ

I když je prolaktin typický pro ženy, nachází se i v mužském těle. Problémem je, když se hladina hormonu zvýší nad 15 mg/ml, čímž může dojít k problémům s erekcí nebo ztrátě ochlupení na tváři. Zvýšená hladina prolaktinu u mužů souvisí také s přibíráním. V případě chlapů se zvýšené hodnoty zjistí až později, zejména v důsledku nemoci. Zvýšená hladina prolaktinu způsobuje neplodnost v případě 4 % mužů.

PORUCHY PŘI ZVÝŠENÉM PROLAKTINU

Nadbytek tohoto hormonu v těle se projevuje problémy, které se týkají zejména reprodukční soustavy.

PORUCHY MENSTRUAČNÍHO CYKLU

Hormon reguluje menstruaci a jeho hladina souvisí s pravidelností menstruace. Vysoká koncentrace prolaktinu může být zodpovědná za nepravidelnost menstruace nebo její ztrátu.

OBEZITA A ZMĚNA HMOTNOSTI

Přibírání je častým problémem, který souvisí se zvýšenou hladinou hormonu. V tomto případě však nejde o příznak, ale o důsledek. Může za to výskyt tzv. prolaktinomů, které představují malé nádory v mozku a jejich projevem je nadváha.

PROBLÉMY S PRSY

Nadbytečná hladina hormonu zapříčiňuje přecitlivělost prsů a tím i jejich vyšší bolestivost. Projevuje se to zejména v období kojení, ale může se objevit i u žen, které nebyly ještě těhotné.

NARUŠENÁ PSYCHIKA A ŠPATNÝ SPÁNEK

Zvýšená hladina hormonu nepříznivě ovlivňuje spánek a negativně působí na mentální zdraví a psychiku. Jde zejména o emocionální výkyvy, psychickou nestabilitu a náladovost. V nejhorších případech se může projevit také na kognitivních funkcích.

SNÍŽENÁ PLODNOST

Nedochází k dostatečné stimulaci vaječníků, protože prolaktin brzdí dozrávání vajíček a jejich uvolňování. Zvýšená hladina hormonu souvisí také se syndromem polycystických vaječníků a může vést k celkovému zastavení procesu ovulace.

SEXUÁLNÍ PROBLÉMY

Zvýšená hladina prolaktinu v těle má negativní dopad na prožívání sexuálního styku. Vyústit může do nedostatečného uspokojení a s tím souvisejícího nižšího sexuálního apetitu do budoucnosti. V případě žen může nastat snížená sekrece pochvy.

SNÍŽENÍ HLADINY PROLAKTINU

V případě nesprávné hladiny tohoto hormonu je dobré zaměřit se na snížení těchto hodnot. Existuje více možností jak toho dosáhnout, ale úspěšnost závisí i na závažnosti a intenzitě problémů.

Rajčata léčba erekceJÍDELNÍČEK

Každý den přijímáme různá jídla, proto nejúčinnější změnou by byla změna jídelníčku. Zaměřit byste se měli zejména na inhibitory prolaktinu, které působí proti tvorbě prolaktinu a jeho účinkům. Jde o potraviny bohaté na zinek, vitamín B6 nebo vitamín E. Vhodné jsou také ovoce, zelenina, luštěniny, oříšky, kuřecí maso nebo ryby.

U kuřecího je třeba dávat pozor na jeho původ. Vhodné jsou zejména produkty v bio kvalitě, protože kuřecí maso z umělých chovů může mít opačný účinek.

Rostliny a byliny

Podobný účinek jako potraviny mohou mít i rostliny a jejich přímé výtažky. Jde zejména o byliny, které jsou považované za afrodiziaka a stimulanty, které se využívají v různých přípravcích na zlepšení sexuálního zdraví.

Jde o výtažky z rostlin jako ženšen, ginko biloba, šalvěj, řeřicha nebo obyčejná nať z petržele. Můžete je užívat ve formě čajů nebo odvarů. U řeřichy a ženšenu je možné užívat také prášky obsahující extrakty z nejsilnějších částí rostlin.

MerliX PerfektumVýživové doplňky

Volně dostupné tabletky s účinnými látkami najdete i v lékárnách. Nejde však o léky, které by obsahovaly chemické látky. Ide spíše o tabletky, které obsahují koncentrované množství bylinných látek, vitamíny nebo minerály. Jejich výhodou je minimum vedlejších účinků právě kvůli přírodnímu základu a jsou vhodné na pravidelné užívání. Mají častokrát podpůrné účinky na libido a vitalitu. Jejich další výhodou je, že nepotřebují lékařský předpis.

Odborné techniky

Pokud nechcete svůj problém řešit s lékařem, můžete se obrátit na alternativní způsoby léčby. Jde například o různé druhy masáží na podporu plodnosti, například akupresura pod dohledem kvalifikovaného odborníka. Jinou možností jsou dýchací cvičení, která slouží na prokrvení pohlavní soustavy, zejména vejcovodů a dělohy. Jde o ideální řešení pro děvčata a ženy, které mají problémovou menstruaci. Pro někoho může být vhodná jóga nebo různé techniky na zvládání stresu.

Léky

Pokud nezaberou výše uvedené techniky a způsoby, vážnější případy si vyžadují léky na předpis od lékaře. Může jít například o stav zvýšení prolaktinu pod vlivem nádoru hypofýzy, kdy se předepisují léky z kategorie dopaminergních agonistů. Dokážou zmírnit hladinu prolaktinu v těle bez ohledu na příčinu. Tyto léky předepisuje endokrinolog nebo jiný specialista podle výšky hladiny hormonu a podle typu poruchy.

Avanafil kombinace s jinými léky tabletky na zlepšení erekceOperační zákroky

V případě neúspěšné farmakologické léčby je možné absolvovat i lékařský zákrok. Pokud je problém ve formě nezhoubného nádoru hypofýzy, nejúčinnějším řešením je odstranit ho chirurgickým zákrokem. Jde o operaci, která se provádí prostřednictvím nosních průchodů.

Pokud jde o zhoubný nádor, využívá se Leksellův gama nůž, forma radioterapie nebo kombinovaná léčba radioterapie s chemoterapií.

OTÁZKY A ODPOVĚDI

Internetové diskuze mi dávají množství podnětů, na které se nedá nereagovat. V této části proto zodpovím množství otázek a nezodpovězených myšlenek, které jsem našel na různých fórech a webech.

Může prolaktin radikálně ovlivnit plodnost?

Ano, souvisí s plodností, ale ne právě v případě, kdy je hladina hormonu mírně zvýšená. Jde o to, na co ostatního působí a to je menstruační cyklus, libido a sexuálny apetit.

Jaké jsou už zvýšené hodnoty prolaktinu?

Hladina prolaktinu se během dne mění, proto mohou být výsledky místy zkreslené. Ale existují hodnoty, které se dají považovat za zvýšené. U mužů je to 200 až 500 tisíc IU, u žen je to 500 až 800 tisíc IU na litr krve. Množství těchto hormonů v těle jsou velmi malá, udávají se v počtu mezinárodních jednotek (internationals units – IU).

Mohou mít léky a lékařská léčba nežádoucí účinky?

Samozřejmě, tak jako u všech léků, které obsahují chemické látky. Nejhůře na tom jsou samozřejmě chemoterapie a radioterapie, které se využívají na léčbu nádorů hypofýzy. Projevuje se zejména únavou, nevolností a bolestí hlavy. Pokud však potřebujete absolvovat tuto léčbu, tak ji určitě neodmítejte.

V čem spočívá určení hyperprolaktinemie?

Spočívá v anamnéze, ze které se zjistí související symptomy a problémy. Na řadě jsou krevní testy, které se vícenásobně opakují, aby se dala zjistit správná hodnota prolaktinu. V případě podezření výskytu nádoru se využívá magnetická rezonance.

Pomohou mi tabletky s rostlinným složením?

To je těžké říct, protože nejde o léky, ale o výživové doplňky, které jsou založené na přírodních látkách a výtažcích z rostlin. Účinek těchto volně dostupných přípravků spočívá ve složení a jejich působení na jednotlivé symptomy. Jde o individuální záležitost, která může někomu pomoci víc, někomu méně.

Produkt

Účinky

Moje hodnocení

Objednat

MerliX

MerliX PerfektumMerliX Senior
 • Zlepšení erekce
 • Zvýšení libida
 • Předčasná ejakulace
 • Léčba prostaty

5/5

Recenze MerliX

Perfektum
650 Kč
Senior
790 Kč
vítěz testování

Objednat MerliX

eJoy

eJoy tabletky na podporu erekce
 • Zlepšení erekce
 • Zvýšení libida
 • Předčasná ejakulace
 • Léčba prostaty

4,5/5

Recenze eJoy

660 Kč

Objednat eJoy

Zerex

Zerex tabletky na podporu erekce
 • Zlepšení erekce
 • Zvýšení libida
 • Předčasná ejakulace
 • Léčba prostaty

4/5

Recenze Zerex

720 Kč

Objednat Zerex

Proerecta

Proerecta tabletky na podporu erekce
 • Zlepšení erekce
 • Zvýšení libida
 • Předčasná ejakulace
 • Léčba prostaty

3,5/5

Recenze Proerecta

599 Kč

Objednat Proerectu

Primulus

Primulus tabletky na problémy s prostatou
 • Zvýšení libida
 • Snížení únavy
 • Zlepšení erekce
 • Předčasná ejakulace

3/5

Recenze Primulus

569 Kč

Objednat Primulus

Andrimax

Andrimax zvětšení penisu přírodní tabletky
 • Zvětšení penisu
 • Zvýšení libida
 • Zlepšení erekce
 • Léčba prostaty

3/5

Recenze Andrimax

1 290 Kč

Objednat Andrimax

Vimax

Vimax tabletky na podporu erekce
 • Zlepšení erekce
 • Zvýšení libida
 • Předčasná ejakulace
 • Léčba prostaty

3/5

Recenze Vimax

1 099 Kč

Objednat Vimax

Clavin

Clavin tabletky na podporu erekce
 • Zlepšení erekce
 • Zvýšení libida
 • Předčasná ejakulace
 • Léčba prostaty

3/5

Recenze Clavin

945 Kč

Objednat Clavin

E-reX 24

E-rex24 tabletky na podporu erekce
 • Zlepšení erekce
 • Zvýšení libida
 • Předčasná ejakulace
 • Léčba prostaty

3/5

Recenze E-reX 24

890 Kč

Objednat E-reX 24

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *