MerliX

650 Kč

eJoy

660 Kč

Zerex

720 Kč

Proerecta

599 Kč

Primulus

569 Kč

Vimax

1 099 Kč

Clavin

945 Kč

TABULKA HODNOCENÍ TABLETEK

Sildenafil Actavis

Sildenafil představuje první a nejstarší látku, kterou začali využívat ve farmaceutických společnostech při vývoji tabletek na léčbu erektilní dysfunkce. Jedním z léků, který v sobě obsahuje toto léčivo, je Sildenafil Actavis, který patří mezi generika Viagry. Tabletky jsou levnější verzí Viagry, ale i přesto jsou vázané na lékařský předpis.

V porovnání s jinými generiky tato značka není na našem trhu velmi známá. Aktuálně je v prodeji jen jedna verze Sildenafilu Actavis, a to s obsahem účinné látky 100 mg.

Původ

Výrobcem je společnost Actavis, která pochází z USA a její historie sahá do roku 1983. Firma působí v mnoha zemích na pěti kontinentech, prostřednictvím dceřiných společností. U nás je produkt distribuovaný prostřednictvím společnosti Teva Pharmaceuticals CR. Jde o dodavatele, který disponuje ve svém portfoliu desítkami léků, ať už jde o vlastní značky, nebo generika.

Tabletky na podporu erekce nežádoucí účinky

Složení

Hlavní účinná látka sildenafil je v léku koncentrovaná v množství 100 mg. Jde o standardní koncentraci, která se nachází také v ostatních generikách Viagry. Látky, které se nacházejí v jádru a obalu tabletek, mají doplňkovou funkci a slouží na lepší užívání. Jde o látky jako mikrokrystalická celulóza, monohydrát laktózy, sodná sůl kroskarmelozy, povidon K29-32, magneziumstearát, oxid titaničitý, hypromeloza, makrogol 6000 a hliníkový lak indigokarmínu.

Jak funguje sildenafil?

Sildenafil zvyšuje účinnost oxidu dusnatého, který zajišťuje rozšíření cév v penisu. Výsledkem je lepší prokrvení penisu a následně pevná erekce. Víc o sildenafilu si můžete přečíst v našem samostatném článku.

Dávkování

Sildenafil Actavis se užívá perorálně, čemuž je přizpůsobený i tvar tabletky. Jeho souvislost s Viagrou evokuje modré zbarvení. Maximální denní dávka je 1 tabletka denně, kterou je třeba zapít dostatečným množstvím vody. Tabletku užijte přibližně hodinu před sexem. Abyste nijak nesnížili účinek tabletky, vyhýbejte se těžkému jídlu, grapefruitovému džusu a samozřejmě alkoholu.

Účinky Sildenafilu

V první řadě jde o lék určený na erektilní dysfunkci. Mnozí očekávají, že tabletky by mohly mít vliv i na jiné oblasti sexuálního života. V této části vám podle svých zkušeností zhodnotím účinky léku a jeho vliv na mě:

Nástup erekce

Co se týká samotné erekce, mnoho mužů má problém s jejím dosažením. V tomto případě jde o přípravek určený i na tuto problematiku, proto v tomto směru funguje. Rychlost a intenzita jsou však individuální a záleží na zdravotním stavu jednotlivce. V tomto případě se na tabletky můžete spolehnout.

Kvalita erekce

Důležitou oblastí, ve které spočívá síla účinku Sildenafil Actavis, je pevnost erekce. Účinná látka reaguje plnohodnotně a nezaostává za ostatními generiky. Účinek můžete pocítit do hodiny po požití tabletky.

Libido

Vliv léku na sexuální apetit muže je minimální. I když se může stát, že kvalitní erekce po dlouhé době může muži zvednout sebevědomí a to pozvedne jeho chuť na sex.

Intenzita orgasmu

Sildenafil Actavis nemá přímý vliv na intenzitu orgasmu, proto se na něj v tomto směru nespoléhejte. Přesto se může stát, že orgasmus procítíte víc, protože po delší době si sex užijete s plnohodnotnou erekcí.

Oddálení ejakulace

V případě předčasné ejakulace nebo příliš rychlého „konce“ vám tabletky nepomohou. Prodloužená erekce však může mít zčásti vliv na to, že váš sexuální styk bude déle trvat.

Vedlejší účinky

Postrachem všech syntetických léků jsou právě vedlejší účinky, které se výrobci snaží minimalizovat co nejvíc, ale není to vždy možné na 100 %. Proto se i v tomto případě připravte na nepříjemné momenty. Jde však o individuální faktor, u kterého se tyto účinky projeví minimálně nebo se na druhé straně nemusí projevit vůbec. Nejlepší způsob, jak se jim vyhnout, je nejdříve sáhnout po přírodních tabletkách bez nežádoucích účinků – mne nejvíc pomohl MerliX Perfektum.

Vybírám tyto projevy, které se obvykle objeví nejčastěji.

Velmi časté projevy, které se objeví u více než 1 uživatele z 10:

 • bolest hlavy

Častější projevy, které se objevují u méně než 1 uživatele ze 100:

 • ruměnec
 • nevolnost
 • závrať
 • změny barevného vidění
 • poruchy zraku
 • poruchy trávení
 • ucpaný nos
 • návaly tepla
Předčasná ejakulace

Existují i další příznaky, které však patří mezi minimálně se vyskytující příznaky. Souvisí zejména s čichem, zrakem nebo bušením srdce. Pokud se nějaký z těchto účinků projeví, nebo erekce trvá déle než čtyři hodiny, přerušte užívání a vyhledejte svého lékaře.

Kontraindikace

Dalšími možnými komplikacemi jsou kontraindikace a interakce s léky, nemocemi nebo jinými zdravotními problémy. Tabletky obsahují syntetické léčivo, které působí na celý kardiovaskulární systém, což může být u některých specifických případů problém.

Choroby

Přímá alergická reakce na některou ze složek je samozřejmě nepřijatelná pro užívání. Vyhýbat by se jim měli také pacienti s onemocněními jater nebo srdce. Pozor by si měli dávat muži, kteří překonali mozkovou příhodu nebo infarkt. Problémem může být také nízký tlak nebo onemocnění související se zrakovým nervem. Srpkovitá anémie nebo Peyronieho nemoc jsou také ohrožujícím faktorem.

PEYRONIEHO NEMOC

Jde o onemocnění, které postihuje penis. Jde o ztvrdnutí a zakřivení penisu, které je způsobené zánětovým ložiskem obalů topořivých tělísek penisu. V prvních fázích se projevuje bolestí v místě vzniklého plaku. Tento plak začne postupně tvrdnout, až postupně vede k zakřivení penisu nebo jiným deformacím.

Kontraindikace

Sildenafil Actavis by se neměl kombinovat s léky stejného druhu. Nesmí se užívat s léky obsahujícími nitráty nebo donory oxidu dusnatého, či riociguátu.

Jiné faktory omezující užívání

Nejen kontraindikace s léky nebo jinými nemocemi mohou přinést komplikace. Pokud nechcete snížit účinnost léku, vyhněte se tučným jídlům. Také se vyhýbejte užívání alkoholu nebo pití grepového džusu. Tyto faktory mohou zpomalit účinek léku. Pozor si dávejte, pokud máte alergii na laktózu nebo některé cukry.

Balení a cena

Společnost uvádí, že na trhu disponuje baleními se slabšími verzemi, a to 25 mg a 50 mg. Na našem trhu je však k dispozici balení se 100 mg účinné látky. Najdete ho v obalech se 4, 8 nebo 12 tabletkami. Na zkoušku se úplně ideálně hodí balení Sildenafil Actavis se 4 tabletkami so 100 mg účinné látky. Pokud jste spokojení, určitě neváhejte nad koupí největšího balení s 12 tabletkami, čímž zároveň i ušetříte. Co se týká peněz, tak cena za tabletku se pohybuje kolem 170 Kč, při koupi většího balení je to o přibližně 30 Kč méně.

Kde koupím lék?

Jak bylo už vícekrát podotknuté, lék se dá opatřit pouze na lékařský předpis a vydají vám ho jedině v lékárně. Jde o legálně schválené léčivo, které je určené pro náš trh. Všechny jiné způsoby, jako online koupě přes internet nebo inzeráty, jsou nelegální a takto zakoupený pochybný produkt vám může způsobit zdravotní komplikace.

V první řadě musíte zajít ke svému lékaři. Ten provede potřebné vyšetření, aby zjistil, zda máte erektilní dysfunkci, nebo případné kontraindikace s léčivem. Následně získáte lékařský recept, který si můžete vyzvednout v lékárně.

Nikdy nekupujte léky bez receptu

V posledních letech si muži zvykli objednávat různé pochybné léky na erektilní dysfunkci z internetových stránek nebo letáků. Mužům se nechce chodit k doktorům, protože se jednoduše stydí. Přitom vůbec nemyslí na fakt, že ohrožují svoje zdraví.

V první řadě riskujete, že si objednáte obyčejný falzifikát, který nebude mít žádný účinek nebo bude dokonce obsahovat toxické látky. Ve druhém případě se může stát, že vám sice přijde domů originální lék, ale začnete ho užívat bez posouzení lékaře, který by vám mohl určit kontraindikace s určitými látkami nebo vedlejší účinky.

Časté otázky na internetu

Na internetových diskusích jsem našel množství nezodpovězených otázek, které muže zajímají, ale nedočkali se odpovědi. Nyní se pokusím co nejlépe poradit ze svých vlastních zkušeností.

Opravdu tabletky účinkují na poprvé?

Ano, účinkují, protože se v nich nachází účinná látka sildenafil, která roztahuje cévy v penisu, a tak dochází ke ztopoření penisu. Účinek byste měli pocítit maximálně hodinu po užití tabletky. Nepůjde to však samo od sebe, ale je potřebná sexuální stimulace. Je třeba si však uvědomit, že pomáhají skutečně jen na erekci.

Vyléčí tento lék můj problém navždy?

Ne, nevyléčí. Viagra a její generika, která obsahují sildenafil, řeší jen aktuální stav, ale neléčí příčinu erektilní dysfunkce. Účinek je tedy dočasný a trvá během účinku tabletky. Když látka vyprchá, stav cév se zúží do původního stavu a erekce opadne. Účinek není trvalý na dlouhodobější období.

Co když chci vyzkoušet i jiné značky?

Není to žádný problém, jen je nekombinujte ve stejné době se Sildenafilem Actavis. Kombinování dvou léků s tou samou účinnou látkou by vám mohlo způsobit zdravotní komplikace v podobě vedlejších účinků. Jde o léky, které mají vliv na kardiovaskulární systém, proto je třeba být opatrný.

Jak intenzívní jsou vedlejší účinky?

Samozřejmě, jde o velmi individuální záležitost. U někoho se projeví ve větší míře, u někoho jen tak přejdou a někdo zase nepocítí nežádoucí účinky vůbec. Jak budou účinkovat na vás, záleží na dvou faktorech – na jedné straně jde o váš aktuální zdravotní stav, na druhé straně je třeba zohlednit značku přípravku. Sildenafil Actavis nijak výrazně nevybočuje z běžného výskytu vedlejších účinků. Problémem mohou být nelegální léky z pochybných internetových portálů, které mohou poškodit vaše zdraví. Objevují se zejména zčervenání tváří, bolesti hlavy či návaly tepla.

Zkušenosti

Na našem trhu není značka mezi muži velmi preferovaná, ale v lékárnách dobře dostupná, což je určitě pozitivní. Problémem mohou být menší lokální lékárny, kde si budete muset lék objednat. Sildenafil Actavis dostanete jedině na doporučení a recept od lékaře.

Vzhledem na složení patří Sildenafil Actavis mezi generika s účinnou látkou sildenafil, která jsou určená na léčbu erektilní dysfunkci. V porovnání s ostatními léky nijak nevybočuje z daného rámce účinků, ale odlišuje se cenou, která je o něco vyšší.

Osobně jsem užil Sildenafil Actavis jen sporadicky, ale před tím jsem o značce ještě neslyšel. Na doporučení lékaře jsem dostal recept s tímto produktem. Plusem bylo, že jsem tento produkt našel hned napoprvé v naší lékárně a nemusel jsem si ho objednávat.

 

Účinky byly průměrné, primárně k tomu, na co byly určené. Nijak nevynikaly, ale nebyl jsem z nich ani zklamaný, jednoduše splnily svůj účel. Co se týká vedlejších účinků, zaznamenal jsem zčervenání ve tváři, ale po chvíli to přešlo. Nic špatného nemůžu k tomuto produktu říct. Pro mě byl však lepší volbou přírodní produkt, např. tabletky na zlepšení erekce MerliX Perfektum nebo eJoy na dlouhodobé užívání.

Tabletky bez chemického složení

Ne všichni chtějí být konfrontovaní s vedlejšími účinky a při každém pohlavním styku se zásobovat dávkou chemických látek. Takto uvažuji i já, a proto preferuji tabletky na přírodním složení. Jednou z alternativ je také užívání výživových doplňků, v nichž se nacházejí bylinné extrakty, aminokyseliny a vitamíny, které se snaží podpořit mužskou erekci. Oproti syntetickým lékům mají několik výhod:

 • Jsou založené na přírodním složení, proto nehrozí vedlejší účinky.
 • Jsou vhodné na pravidelné používání.
 • Protože jsou na přírodní bázi, dostanete je i bez lékařského předpisu.
 • Vyjde vás to levněji než klasické léky.

Rozhodněte se už sami, co je pro vás nejlepší. Pokud byste se rozhodli pro přírodní cestu, přikládám vám můj seznam nejoblíbenějších produktů tohoto druhu pod článkem. Vede značka MerliX, konkrétně tabletky na erekci z řady Perfektum a značka eJoy.

Produkt

Účinky

Moje hodnocení

Objednat

MerliX

MerliX PerfektumMerliX Senior
 • Zlepšení erekce
 • Zvýšení libida
 • Předčasná ejakulace
 • Léčba prostaty

5/5

Recenze MerliX

Perfektum
650 Kč
Senior
790 Kč
vítěz testování

Objednat MerliX

eJoy

eJoy tabletky na podporu erekce
 • Zlepšení erekce
 • Zvýšení libida
 • Předčasná ejakulace
 • Léčba prostaty

4,5/5

Recenze eJoy

660 Kč

Objednat eJoy

Zerex

Zerex tabletky na podporu erekce
 • Zlepšení erekce
 • Zvýšení libida
 • Předčasná ejakulace
 • Léčba prostaty

4/5

Recenze Zerex

720 Kč

Objednat Zerex

Proerecta

Proerecta tabletky na podporu erekce
 • Zlepšení erekce
 • Zvýšení libida
 • Předčasná ejakulace
 • Léčba prostaty

3,5/5

Recenze Proerecta

599 Kč

Objednat Proerectu

Primulus

Primulus tabletky na problémy s prostatou
 • Zvýšení libida
 • Snížení únavy
 • Zlepšení erekce
 • Předčasná ejakulace

3/5

Recenze Primulus

569 Kč

Objednat Primulus

Andrimax

Andrimax zvětšení penisu přírodní tabletky
 • Zvětšení penisu
 • Zvýšení libida
 • Zlepšení erekce
 • Léčba prostaty

3/5

Recenze Andrimax

1 290 Kč

Objednat Andrimax

Vimax

Vimax tabletky na podporu erekce
 • Zlepšení erekce
 • Zvýšení libida
 • Předčasná ejakulace
 • Léčba prostaty

3/5

Recenze Vimax

1 099 Kč

Objednat Vimax

Clavin

Clavin tabletky na podporu erekce
 • Zlepšení erekce
 • Zvýšení libida
 • Předčasná ejakulace
 • Léčba prostaty

3/5

Recenze Clavin

945 Kč

Objednat Clavin

E-reX 24

E-rex24 tabletky na podporu erekce
 • Zlepšení erekce
 • Zvýšení libida
 • Předčasná ejakulace
 • Léčba prostaty

3/5

Recenze E-reX 24

890 Kč

Objednat E-reX 24

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *